سردار یعقوب سلیمانی

سردار سلیمانی؛

توقف کاروان‌های راهیان نور در ایام اربعین برای خدمات‌دهی به مسافران کربلا

سردار سلیمانی گفت: ما در کمیته های فرهنگی که مسئولیتش با سازمان حج و زیارت است کار های جدیدی کرده ایم؛ در موضوع پشتیبانی از این حرکت بزرگ مردمی هم سازمان بسیج و سپاه پاسداران از اذر ماه راهیان نور را متوقف کرده است و همه ظرفیت آن در اختیار زائرین اربعین حسینی قرار می‌گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از راه دانا، سردار یعقوب سلیمانی رئیس سازمان اردویی راهیان‌نور و گردشگری بسیج در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای تردد زائران اربعین اظهار داشت: در کنار سایر سازمان ها مربوطه؛ سپاه هم، ستاد اربعین را از چند ماه گذشته راه اندازی کرده است؛در همه کمیته هایی که دارای ستاد اربعین هستند؛ نماینده سپاه حضور دارد؛اقدامات خوبی هم در دو بخش انجام داده ایم؛ بخشی در کشور خودمان و بخشی دیگر در کشور عراق؛ در راستای این اقدامات و با رویکرد این که مردم عراق متولی میزبانی از زائران حسینی هستند؛ موسسات مردمی تقویت شده اند.

 

وی افزود: ظرفیت های خوبی هم در این زمینه ایجاد شده است هم در بخش اسکان و هم در زمینه ترابری از مرز مهران تا کوت پیش بینی هایی شده است..همچنین در مباحث فرهنگی کمک های خیلی خوبی شده است.

 

سردار سلیمانی ادامه داد: ما در کمیته های فرهنگی که مسئولیتش با  سازمان حج و زیارت است کار های جدیدی کرده ایم؛ در موضوع پشتیبانی از این حرکت بزرگ مردمی هم سازمان بسیج و سپاه پاسداران از اذر ماه راهیان نور را متوقف کرده است و همه ظرفیت آن در اختیار زائرین اربعین حسینی قرار می‌گیرد.

 

رئیس سازمان اردویی راهیان‌نور و گردشگری بسیج گفت: اردوگاه موقت ۶ هزار نفری هم در نقطه صفر مرزی مهران ایجاد شده است؛ همچنین یکی از ایراد هایی که سال گذشته وجود داشت مربوط به بخش ترابری بود لذا در این بخش هم از مرز مهران تا کوت دویست تریلر برای جابجایی زائران لبه دار شده است.

 

وی اظهار داشت: در ان جا اتوبوس هم ظرفیت کمی دارد و هم به سختی تردد میکند لذا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و تریلی و کامیونت در اماده باش قرار دارند که در صورت نیاز از ان ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/ن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.