جاسوسی از اطلاعات کاربران

یک کارشناس اجتماعی مطرح کرد؛

جاسوسی از اطلاعات کاربران در بستر فضای مجازی

یک کارشناس اجتماعی گفت: این شبکه ها در درجه اول بحث جاسوسی را دنبال کرده و اطلاعات کاربران شبکه های مجازی را در اختیار می‌گیرند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از بسیج، مریم اکبر زاده کارشناس اجتماعی گفت: نحوه استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی نشان دهنده معایب و محاسن آن است.

وی با بیان اینکه استفاده دراز مدت و اعتیادوار کاربران از فضای مجازی موجب به انزوا رفتن و گوشه نشینی افراد خواهد شد افزود: این مسئله بسیار خطرناکی است که خانواده‌های ایرانی را درگیر خود کرده و باعث کم رنگ شدن روابط خانوادگی شده است.

این کارشناس اجتماعی با اشاره به رعایت نشدن حریم خصوصی و شخصی کاربران در فضای مجازی خاطر نشان کرد: این شبکه ها در درجه اول بحث جاسوسی را دنبال کرده و اطلاعات کاربران شبکه های مجازی را در اختیار می‌گیرند.

اکبر زاده در ادامه یادآور شد: البته فضاهای مجازی تا اندازه بسیار زیادی ارتباطات میان افراد را آسان و کم‌هزینه کرده که یکی از مهم‌ترین محاسن شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

وی در خاتمه با اشاره به راهکارهایی برای جلوگیری از آسیب‌های اعتیاد به شبکه‌های مجازی در افراد اظهار داشت: خانواده‌ها باید با برنامه‌ریزی صحیح برای فرزندان خود آن‌ها را از استفاده طولانی‌مدت از شبکه‌های مجازی دور کرده و با ایجاد سرگرمی، جایگزین کردن تفریحات سالم و گرم کردن کانون خانواده آن‌ها را از خطرات فضای مجازی حفظ کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.