رودخانه شادچای

ماجرای ناتمام رودخانه شادچای:

جان شهروندان در انتظار تصمیم شهرداری صباشهر و سازمان آب؟!

پاسکاری شهرداری صباشهر و شرکت آب منطقه‌ای تهران برای ایمن سازی حاشیه رودخانه شادچای منجر به تعلل در ایجاد حفاظ و حفظ جان شهروندان این منطقه شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،  پاسکاری شهرداری صباشهر و شرکت آب منطقه‌ای تهران برای ایمن سازی حاشیه رودخانه شادچای منجر به تعلل در ایجاد حفاظ و حفظ جان شهروندان این منطقه شده است.

هنوز مردم این منطقه خاطره تلخ جان باختن کودکی ۸ ساله را در این رودخانه طویل و طغیانگر فراموش نکرده‌اند که مسئولین منطقه ای برای ایجاد حفاظ و ایمن سازی حاشیه رودخانه زمان را از دست داده و مسئولیت را بر گردن دیگری می‌اندازند.

در همین راستا چندی پیش محمد رضا خانیکی، معاون بهربرداری وحفاظت اب منطقه ای تهران درباره تأخیر در روند ایمن سازی حاشیه رودخانه شادچای گفت: هنوز توافق نهایی میان شهرداری صباشهر و سازمان آب منطقه برای ایمن سازی اصولی و نهایی حاشیه رودخانه شادچای انجام نشده است اما شرکت آب منطقه ای مجوز ایمن سازی موقت را صادر کرده است.

با این حال مسعود کرمزاده شهردار صباشهر توپ را به زمین سازمان آب و بودجه استانی انداخته و علت تأخیر در شروع عملیات ایمن سازی را عدم موافقت سازمان آب منطقه ای تهران برای ایمن سازی در حریم رودخانه شادچای عنوان کرد.

شهردار صباشهر افزود: شهرداری برای ایمن سازی محدوده رودخانه شادچای به طول ۹ کیلومتر نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار و بودجه است که این اعتبار باید توسط مسئولین استانی پیش بینی شود و همچنین با صدور مجوز نهایی از طرف شرکت آب منطقه ای و تأمین اعتبارات لازم ،شهرداری آمادگی شروع عملیات ایمن سازی در حاشیه رودخانه را دارد.

این اظهارات مسئولین در حالیست که جان شهروندان در انتظار تصمیمات مدیران بالادستی بوده و معلوم نیست قربان بعدی این رودخانه نا ایمن کیست؟.

 

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.