جهانگیری

جمعه سیاه برای یک کاندیدای پوششی!

کاندیدای پوششی روحانی این‌بار نتوانست نقش خود را به خوبی ایفا کند و این را از پاسخ او به اظهارات قالیباف در مورد واردات کالا توسط دختر وزیر آموزش و پرورش می‌توان فهمید.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانا، دومین مناظره‌ی کاندیداهای ریاست‌جمهوری جذاب‌تر از دوره‌ی اول بود و این‌بار توأم با ظهور میرسلیم در قامت یک منتقد و به‌چالش کشیدن دولت‌مردان با طرح سوالات مردمی، هاشمی طباء نیز مستقیماً وارد فاز حمایت از روحانی شد تا نمایان شود رئیس دولت یازدهم در این دوره از مناظره‌ها علاوه بر اسحاق، مصطفی را نیز به عنوان ضربه‌گیر در کنار خود دارد.

در مناظره‌ی دوم سوالات زیادی از جانب کاندیداهای غیر دولتی مطرح شد که بیش‌تر آن‌ها بی‌پاسخ ماند. البته رئیس‌جمهور و معاون اول او به یک موضوع چالشی واکنش نشان دادند اما اظهارات هر دو تن نه‌تنها نتوانست افکار عمومی را قانع سازد، بلکه تضاد مواضع آنان در نهایت به ضرر دولت‌مردان تمام شد.

درحالی که رئیس دولت یازدهم ادعای قالیباف را غیراخلاقی توصیف و برای ناصحیح جلوه دادن آن به عدم صدور حکم متوسل می‌شد، جهانگیری میزان واردات صورت گرفته توسط فرزند وزیر آموزش و پرورش را هم گفت. رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مقابل دوربین‌ها از واردات کالا حمایت کرد و مدعی شد از آنجایی که دختر آقای وزیر بیکار بود، کار شرافتمندانه‌ای کرده و ۲۰۰۰ میلیون تومانی کالا آورده تا آن را به فروش برساند!

اینکه آیا ارزش آن کالاها ۲ میلیارد ریال بوده است یا خیر را مسئولین ذی‌ربط باید اعلام کنند اما آیا توجیه جهانگیری و دفاع او از یک اتفاق ناصحیح، آن هم در شرایطی که دولت‌مردان ادعای صداقت دارند، درست است؟ اکنون کدام جوان بیکار ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد تا شغلی برای خود دست و پا کند؟

فرزند وزیر آموزش و پرورش درحالی از ایتالیا کالا وارد کرده است تا آن را به فروش برساند که دولت‌مردان مدام از لزوم خرید کالای ایرانی سخن گفته‌اند. هنگامی که یک وزیر هنوز نتوانسته به دختر خود آموزش دهد به‌جای کالای خارجی، جنس باکیفیت ایرانی بخرد، چگونه می‌توانیم منتظر تبدیل شدن خرید کالای داخلی به یک فرهنگ در بین دانش‌آموزان و نسل جوان باشیم؟

همین یک نمونه کافی بود تا معلوم شود دولت‌مردان تا چه‌اندازه مرد عمل هستند و به شعارهایی که می‌دهند، پایبند می‌مانند. جهانگیری که تا دیروز در سخنان خود از لزوم خرید کالای ایرانی و جلوگیری از واردات سخن می‌گفت، امروز جامه‌ی دفاع از واردات را بر تن کرده و چون مجبور است نقش ضربه‌گیری را به خوبی ایفا نماید، اصول پیشین خود را هم زیرپا می‌گذارد.

در مناظره‌ی دوم دولت‌مردان دست‌خالی‌تر از مناظره‌ی اول بودند، برای همین هم کاندیدای پوششی نمی‌توانست به انتقادات پاسخ دهد و در مواجهه با سوالات متنوع به سایر مسایل رجوع می‌کرد و بیانیه‌ای را می‌خواند که پیش‌تر نوشته و به دستِ او داده بودند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.