جوابیه

جوابیه شرکت عمران در موضوع تجمع مالکان مسکن مهر شهر اندیشه

پیرو خبر منتشر شده پیرامون تجمع مالکان مسکن مهر فاز۵ اندیشه، شرکت عمران شهر اندیشه با ارسال جوابیه درباره وقایع رخ داده توضیح داد: در خصوص خبر منتشر شده در آن پایگاه به اطلاع می رساند: ۱. رویکرد مسئولانه و بدون غرض ورزی و فارغ از شائبه های سیاسی و علیه دولت منتخب مردم مستلزم […]

پیرو خبر منتشر شده پیرامون تجمع مالکان مسکن مهر فاز۵ اندیشه، شرکت عمران شهر اندیشه با ارسال جوابیه درباره وقایع رخ داده توضیح داد:

در خصوص خبر منتشر شده در آن پایگاه به اطلاع می رساند:
۱. رویکرد مسئولانه و بدون غرض ورزی و فارغ از شائبه های سیاسی و علیه دولت منتخب مردم مستلزم بررسی و اخذ اظهارات طرف موضوع نیز می باشد که این مهم صورت نپذیرفته و این شرکت حق خود را برای پیگیری از مراجع قانونی محفوظ می داند.
۲. وظیفه دولت در طرح مسکن مهر صرفا تامین زمین و ساماندهی متقاضیان است که هر دو موضوع به خوبی انجام شده است.متقاضیان مسکن مهر خود موید این موضوع است.ساخت پروژه به عهده سازنده  و تامین مالی آن به عهده متقاضی است. و دولت هیچگونه منابعی برای این کار در اختیار ندارد.لذا ادعای اینکه شرکت عمران سهم خود را نپرداخته است. اساسا کذب است.
۳. در فرآیند مسکن مهر هیچ گونه وجهی به حساب شرکت عمران واریز نمی شود و متقاضیان محترم تمامی مبالغ را به حساب خود در نزد بانک مسکن واریز می نمایند و متناسب با پیشرفت فیزیکی نسبت به آزاد سازی مبلغ به حساب پیمانکار اقدام می شود.
۴.در مورد پروژه ۲۱۶ واحدی قرارگاه سازندگی خاتم الاوصیاء (عج) وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، هیچ گونه کوتاهی از سمت شرکت عمران صورت نگرفته و  تمامی عملیات ساختمانی آن به علاوه  انشعابات آن به اتمام رسیده است. مشکل فعلی عدم اتمام نیمی از پروژه که متعلق  و در مالکیت قرارگاه مذکور می باشد و پروژه در آن بخش دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۸۰% است و بهره برداری نهایی از مشاعات مشترک با پروژه مسکن مهر مستلزم اتمام آن قسمت می باشد. شرکت عمران همواره در جهت احقاق حقوق متقاضیان همچون گذشته ضمن برگزاری جلسات متعدد اقدامات قانونی خود را در موعد مقرر به انجام رسانده است و اعلام می دارد که حل درخواست متقاضیان محترم نیازمند تعامل و همت مضاعف قرارگاه و پیمانکار مربوطه می باشد.
۵. تاکنون مسئولان شرکت دلسوزانه جلسات متعددی با مردم داشته و آنها در جریان امر قرار داده اند و پاسخگوی اعتراضات مردم بوده اند. ضمنا هیچ گونه خودسوزی صورت نگرفته و مسئولین شرکت عمران با به خطر انداختن جان خود اجازه اقدام برای به خطر افتادن جان فرد معترض را ندادند و لازم به ذکر است فرد مذکور از مدتها قبل واحد خود را تحویل گرفته و اثاثیه شان را نیز به آنجا منتقل کرده اند.
 در آخر به آگاهی می رساند این پروژه جزء پروژه های متوقف دولت قبل و با پیشرفت فیزیکی صرفا ۱۸ درصد بوده و با این  مدیران جدید شرکت  به اتمام رسید و این شرکت وظیفه خود می داند به نمایندگی از متقاضیان محترم همچنان پیگیر موضوع باشد.و قطعا با همکاری مسئولان محترم قرارگاه امکان تحویل فوری واحدها وجود دارد. هرچند تاکنون قریب به ۳۰ درصد متقاضیان اثاثیه خود را به واحدها منتقل نموده اند و تعدادی هم ساکن شده اند.

 

هرچند با توجه به جوابیه شرکت عمران سوالاتی در ذهن مخاطب مطرح می‌گردد که چرا اساسأ:

هر انتقادی و مطالبه‌ای از سوی مردم و رسانه‌های مستقل شائبه سیاسی داشته و این مطالبه را اول به دولت منتسب کرده و دوم در جهت تخریب دولت تلقی می‌کنند در صورتیکه مخاطب این تجمع شرکت عمران و پیمانکار پروژه بوده و رسانه‌ای مردمی همانند راه مبین در جهت احقاق حق مردم گام بر می‌دارد.

مطرح گردیده که دولت و شرکت عمران هیچ منابعی برای مسکن مهر در اختیار ندارد و فقط در آزادسازی منابع متناسب با پیشرفت فیزیکی به پیمانکار اقدام می‌کند که دقیقأ نکته‌ و مطالبه معترضین همین موضوع است و مالکان ادعا می‌کنند که در آزادسازی منابع مالی اقدام مقتضی انجام نشده و پیمانکار تکمیل واحدها را به تعویق می‌اندازد و چرا مالکانی که از همه جا مستأصل مانده‌اند، این تجمع را مقابل شرکت عمران صورت دادند و پیام آن چه بود ؟

مالکان معترض بر این حرف تأکید داشتند که با وجود پرداختهای مناسب اجازه حضور و سکونت به آنان داده نمی‌شود و نبود امکاناتی چون انشعاب گاز، محوطه سازی، آسانسور، نرده‌های راه پله و خطرات ناشی از عدم تکمیل واحدها همچنان معضل جدی محسوب می‌شود.

در خبر منتشر شده در پایگاه خبری راه مبین نوشته شده است اقدام به خودسوزی، اما در جوابیه این موضوع به کلی تکذیب شده و مطرح گردیده هیچ گونه اقدام به خود سوزی وجود نداشته اما مسئولین شرکت عمران جان خود را به خطر انداخته اند؟!!! و فرد مذکور را نجات داده‌اند، که این موضوع جای تناقض داشته و معلوم نیست مسئولین مذکور جان خود را برای چه به خطر انداخته اند؟

-با پیگیری خبرنگار راه مبین مشخض شد تنها یک خانواده در پروژه مذکور ساکن است و این مالک نیز همان شخصی است که طی فیلم برداری خبری که از صدا و سیما پخش شد، کلید واحد خود را توسط مسئولین طی مراسمی تحویل  گرفت و با استناد به متن جوابیه ۳۰ درصد متقاضیان یعنی حدود ۶۵ واحد از ۲۱۶ واحد اثاثیه خود را منتقل کرده و واحد را تحویل گرفته اند که این موضوع نیز با یک بررسی ساده به جواب خواهد رسید.

 

لازم به ذکر است پایگاه خبری راه مبین، همواره بر گردش آزاد اطلاعات و احقاق حق مردم تأکید داشته و هیچگونه هدف سیاسی خاصی را به جز خدمت به مردم دنبال نمی‌کند، پس انتشار هر خبری را نباید به مسائل سیاسی و تخریب دولت نسبت داد و امیداوریم تمامی مسئولین همانطور که از پوشش دستاوردهای مسئولیتی آنان خرسند می‌شوند ،انتقادهای دلسوزانه را نیز پذیرا باشند و در جهت خدمت به مردم مسئولیت پذیری بیشتری از خود نشان دهند.

راه مبین همواره به عنوان رسانه‌ای مستقل از خدمات و فعالیتهای چشمگیر شرکت عمران شهر اندیشه حمایت کرده و خواهد کرد، اما این مردم هستند که مطالبه گر خدمتی صادقانه از جانب مسئولین هستند.

انتهای پیام/ش

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.