آبگرفتگی

حلقه مفقوده مدیریت بحران پس از بارش نزولات آسمانی

تشکیل دریاچه‌های مصنوعی در معابر شهرستان شهریار پس از بارش نزولات آسمانی موجب خوشحالی شهروندان شده و آنان از مدیریت بحران شهرداریها در ایجاد این دریاچه ها و عدم توجه به اصلاح کانال های فاضلاب سطحی تشکر و قدردانی بی پایانی دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، به رویت همگان رسیده است که خیابانها و معابر شهرهای مختلف شهرستان شهریار پس از کوتاهترین بارش نزولات آسمانی تبدیل به دریاچه های زیبا با موجهای ملایم باشکوهی شده و خودروهای عبوری مجبورند قایق‌وار از این مسیر عبور کنند.

لای روبی جوی‌های آب و کانالهای فاضلاب، جدول کشی نامناسب، شیب غیر استاندارد سطوح معابر که همگی منجر به ایجاد آبگرفتگی و بعضأ تشکیل دریاچه های مصنوعی جدیدی در سطح خیابانها می‌شود با قدردانی شهروندان از نحوه مدیریت دستگاه‌های ذیربط در مواجهه با این نوع رویدادها شده و آنان از ماندن در ترافیک و خاموش شدن خودرو در این آبگرفتگی بسیار خوشحال و مسرورند.

خیابانهای طالقانی، میدان امام خمینی و انقلاب شهریار و سایر معابر این چنینی در این شهر، بلوار شهید دنیامالی، میدان مادر و آزادی فاز۱،۲ و ۳ اندیشه و خیابانهای منتهی به آنان، خیابانهای وحیدیه و فردوسیه و نظایر آنان در سایر شهرهای شهرستان شهریار نمونه کوچکی از این مدیریت شهری هستند.

البته خارج از انصاف است که از زحمات پرسنل آتش نشانی و زحمتکشان پاکبان در رفع این آبگرفتگی حرفی به میان نیاید، اما اصلاح هندسی معابر، جدول کشی اصولی و رعایت شیب مناسب در معابر اصلی موجب پدیدار شدن این دریاچه ها پس از هر بارش را فراهم می‌آورد که این موضوع بر معضلات دیگر مردم افزوده است.

امیدواریم مسئولین مربوطه هرچه زودتر به این نتیجه برسند که راهکار جدی برای این موضوع تدبیر کرده و بیش از این نعمت آسمانی را برای مردم تبدیل به نقمت نکنند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.