صباشهر شهریار

در سایه بی توجهی مسئولین:

خراش ویلاهای غیرمجاز بر پیکره اراضی صباشهر شهریار / تخلفات آشکار در ساخت سازهای غیرمجاز

ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی باغی و کشاورزی و خارج از بافت و محدوده شهری در سایه بی توجهی مسئولین و دستگاه‌های نظارتی بلای جان منطقه صباشهر شهرستان شهریار شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، در سایه نظارت و کم توجهی دستگاه‌های نظارتی و مدیریت شهری، ساخت و سازهای غیر مجازی در شهرستان شهریار به ویژه منطقه صباشهر رخ داده که به طور مثال در منطقه کبودین صباشهر شهرستان شهریار این ساخت و سازهای غیر مجاز بعضاً در بافت غیر شهری و در اراضی باغی و کشاورزی رخ داده است.

یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها و پارلمان شهری و شوراهای اسلامی، نظارت بر ساخت ‌و سازها در شهر و جلوگیری از احداث بنای غیرمجاز است.شهرداری حق جلوگیری از عملیات ساختمانی برخلاف پروانه ساختمانی را دارد و می‌تواند ادامه عملیات ساختمانی را از طریق مأموران شهرداری و در صورت نیاز به کمک نیروهای انتظامی متوقف کند.

از طرفی جهاد کشاورزی نیز به عنوان مرجع بررسی و صدور مجوز در اراضی باغی و کشاورزی میبایست نسبت به این ساخت و سازهای غیر مجاز واکنش نشان داده و از طریق مراجع قضایی نسبت به قلع و قمع و تخریب دیوارکشی های غیرمجاز و باغ ویلاها اقدام نماید.

این در حالی است که در روزهای اخیر تخریب ویلاهای لاکچری در شهرستان شهریار توسط دستگاه قضایی در حال انجام است که اقدام قابل تقدیر و مثبتی است.

حال سوال اینجاست که آیا تمامی بناهای غیر مجاز فارغ از نفوذ و قدرت صاحبان آنان تخریب خواهد شد؟

و چه تضمینی برای ساخت مجدد و یا تبدیل پرداخت جریمه به عنوان جایگزین وجود دارد؟

و از همه مهم تر که چرا دستگاه‌های مسئول و نظارتی نظیر جهاد کشاورزی، شوراها و شهرداری‌ها قبل و یا طی مراحل ساخت از آن جلوگیری نکرده تا مردم شاهد بناهایی قارچ گونه در این مناطق نباشند.

پیگیری این موضوع در روزهای آینده از مسئولین جهاد کشاورزی و اعضای شورای شهر ادامه خواهد داشت و پاسخگویی مسئولین به مردم را از طریق پایگاه خبری راه مبین دنبال کنید…

تصاویر زیر در محدوده صباشهر شهریار بیانگر تخریب گسترده باغات و بافت کشاورزی و باغی خارج از محدوده شهری است که طی سالهای گذشته با بی توجهی مسئولین تغییرات چشمگیری را به خود دیده است.

صباشهر شهریار

باشهر

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.