سالمی

امام جمعه شهریار:

خریداران رأی خائن به مردم و مملکت هستند و رأی آنان کثیف است/ برخی ها میخواهند مردم را در مقابل شورای نگهبان قراردهند / سند ۲۰۳۰ دور زدن مردم، رهبری و شورای انقلاب فرهنگی بود

امام جمعه شهریار گفت: منطق ما شورای نگهبان است و ما مطیع رهبریم و اردوکشی خیابانی نمی‌کنیم، اما بعضی ها سعی در قراردادن مردم در مقابل شورای نگهبان دارند تا اعتراضها زیاد شده و مردم ناراضی شوند، اما آنان این آرزو را به گور خواهند برد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، ضمن اشاره سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر و پیش رو بودن ماه مبارک رمضان گفت: امسال برگزاری حماسه سوم خرداد در حاشیه انتخابات قرار گرفت و کمرنگ تر شد و از طرفی در سال گذشته جشنها در ایام ماه مبارک رمضان در فرهنگسراها زیاد بود که این موضوع مردم را از مساجد دور می‌کند، تلویزیون در پخش فیلمها و سریالها دقت کرده و مردم را از مساجد جدا نکند.

امام جمعه شهریار افزود: در روزهای اخیر سفر رئیس جمهور آمریکا را به عربستان شاهد بودیم و این سفر برنامه ای جز ایران هراسی نیست بطوریکه آمریکایی ها میخواهند با ترساندن اعراب و سعودیها، ایران و شیعیان را خطر بزرگی برای آنها نشان داده و برای فروش تسلیحات خود سعودیها را تشویق به جنگ کنند.

وی گفت: ترامپ پیش تر گفته بود که سعودیها مثل گاوی هستند که مملو از دلار و طلا هستند و باید آنان را دوشید و بعد سر آن را برید و از وقتی که ترامپ به عربستان آمد ، آل خلیفه چراغ سبز خود را برای دستگیری آیت الله شیخ عیسی قاسم دریافت کرده و چندین نفر نیز در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم به شهادت رسیدند.

امام جمعه شهریار با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره انتخابات گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها یکی از پرتنش ترین و پراعتراض‌ترین انتخابات بود و تا صحبت از انتخابات امسال می‌شود همه ذهنشان معطوف به حجم گسترده‌ای از تخلفات در انتخابات می‌شود. آیا مقصر در این تخلفات غیر از برگزار کنندگان انتخابات‌اند؟ چطور قبلأ اعلام می‌کردند که همه تمهیدات اندیشیده شده، این چه تمهیداتی است که ساعت ۱۱ صبح در کل کشور ندا بلند شد که تعرفه نداریم و حتی دفتر مقام معظم رهبری ندای مردم را به گوش آقایان رساندند و اینها را چه کسی جواب می‌دهد.

 

وی گفت: خرید رأی در انتخابات شوراها نیز متأسفانه امسال فرهنگ شده و اگر کاندیدایی رأی نمی‌خرید به او می‌گفتند بی کلاس، البته خیلی ها هم سالم شرکت کردند اما اون تعداد رأی که بوسیله خریدن به دست آمده چه انتخاب شده باشند چه انتخاب نشده باشند به خدا قسم کثیف است.

سالمی گفت: این رفتارها خیانت به مردم است و این شیوه رأی، هم خریداران رأی هم کمک کنندگان به خرید خائن هستند و این رأی، رأی کثیف است. آنهایی که زمینه را برای حضور میلیونها نفر فراهم نکردند خائن‌اند به مملکت و مردم و نظام، شما که می‌گویید مردم سنگ تمام گذاشتند، شما نگذاشتید مردم به پای صندوقها بیایند، تعرفه ندادید، مهر نکردید و در بعضی جاها ، فرمانداران و استانداران بازداشت شده‌اند و در همین استان تهران روز انتخابات می‌گفتند ۱۲۰ نفر بازداشت شده‌اند.

وی اظهار داشت: چرا تعرفه را زود به دست مردم نرساندید تا مردم اجتماع نکنند و ساعت ۱۲ شب بگید دیگر قانون اجازه اخذ رأی نمی‌دهد، چطور اینجا مرد قانون شدید، هیچ انتخاباتی در طول انقلاب اینطور برگزار نشد.

سالمی گفت: جاهایی که می‌دانستند رأی رقیب بالا بوده تعرفه کافی رسانده نشده و در بعضی روستاها شناسنامه مردم را گرفته‌اند و گفتند خودمان مینویسیم شما زحمت نکشید، چرا در روستاها که طبق اعلام قبلی ۱۷ میلیون میتوانستند رأی بدهند آمار ۱۰ میلیونی اعلام شده؟ در صورتیکه آمار شرکت در روستاها ۹۰ درصد است.

امام جمعه شهریار گفت: منطق ما شورای نگهبان است و ما مطیع رهبریم و اردوکشی خیابانی نمی‌کنیم، اما بعضی ها سعی در قراردادن مردم در مقابل شورای نگهبان دارند تا اعتراضها زیاد شده و مردم ناراضی شوند، اما آنان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی بیان داشت: با مطرح کردن سند ۲۰۳۰ سعی در انحراف افکار عمومی داشته و طلاب و روحانیون را متهم به توهین کردن به معلمین و دانش آموزان می‌‎کنند، نخیر ما معلمین و دانش آموزان را دوست داریم اما شما با امضای سند ۲۰۳۰ ، رهبری، شورای انقلاب فرهنگی و مردم را دور زدید، اینها خیانت است و شما اگر ادعا می‌کنید مطیع رهبری هستید، حضرت آقا شدیدأ با این سند مخالفت کرده و فریاد رهبری بی مورد نیست، مراجع نیز اعتراض کرده و موضع گرفتند اما آقایان می‌گویند ما در این چهار سال سند ۲۰۳۰ را اجرا خواهیم کرد، اینکار شما ایستادن در مقابل رهبری است.

امام جمعه شهریار اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند فتنه و سران فتنه خط قرمز نظام است، اما آن آقا در تلویزیون بارها اسم یکی از سران فتنه را آورده و ضد ولی فقیه سخن می‌گویند.

وی گفت: آقایان هی دم از آزادی میزنند، کدام آزادی؟ آزادی‌که استقلال کشور در مقابل بیگانگان باشد را ما هم قبول داریم اما چرا شما وقتی می‌گویید زنده باد آزادی متدینین شاد نمی‌شود و کف و سوتش برای یک عده دیگر ‌است؟ اگر منظور شما آزادی در مقابل انتقاد است ما هم قبول داریم، اما تا به شما انتقاد کردند گفتید بیسواد، بی شناسنامه، بی هویت، برو به جهنم و غیره، شما مردم را آزاد گذاشتید آزادانه انتقاد کنند؟ آمدید ستاد رقیب را مسخره کرده و به امام رضا توهین کردید و میگویید بزارید امام رضا برای مردم بماند آیا شما از دولت و امکانات دولت سوء استفاده نکردید ؟

سالمی در پایان گفت: هر تصمیمی که شورای نگهبان اتخاذ کند بروی چشم گزاشته و قبول میکنیم و امیدواریم شورای نگهبان مثل همیشه به تخلفات با جدیت رسیدگی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.