خواستار اجرای قوانین کار در انجمن‌های صنفی کارگران صنعت ساختمان هستیم

یک فعال صنفی کارگران ساختمانی شهرستان شهریار خواستار توقف نامه‌های دستوری وزارت کار درخصوص شرح وظایف و تکالیف انجمن‌های صنفی کارگران صنعت ساختمان شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،کاظم احمدیان (عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگری ساختمانی شهرستان شهریار) گفت: بعضا وزارت کار اقدام به نگارش چند نامه دستوری در راستای شرح وظایف و قوانین انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کرده است که این اقدام با قانون کار و آئین‌نامه چگونگی تشکیل و حدود وظایف قانونی انجمن‌های صنفی کارگری سنخیت ندارد.

وی افزود: در این خصوص (نامه‌های دستوری) چندین بار با مدیرکل تشکل‌های کارگری – کارفرمایی وزارت کار گفتگو شده و ایشان هم قول ابطال این نامه‌ها را داده است اما هنوز به صورت عملی اقدامی انجام نشده است.

نماینده کارگران ساختمانی  شهرستان شهریار با بیان اینکه با وجود قانون کار و آئین‌نامه چگونگی تشکیل و حدود وظایف قانونی انجمن‌های صنفی کارگری، دیگر نیازی به نگارش نامه‌های دستوری نیست. از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم برای جلوگیری از پیدایش دوگانگی فقط آنچه قانون تکلیف کرده را مستلزم اجرا ازسوی ادارات کل کار استان‌ها  قرار دهند.

احمدیان در پایان با تشکر از مسئولان مرتبط تشکل‌های کارگری – کارفرمایی در  وزارت کار و اداره کل کاراستان تهران افزود: مسئولان مرتبط تشکل‌های کارگری – کارفرمایی در وزارت کار و اداره کل کاراستان تهران نهایت همکاری را در رفع مشکلات کارگران صنعت ساختمان در حد امکان داشته‌اند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.