عرب

کارشناس مسائل سیاسی:

خون و خیانتی که زیر پای آل سعود است

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به پیام ولیعهد عربستان به داماد ترامپ در حمایت از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: رژیم آل سعود با حمایت از تصمیم دونالد ترامپ، آشکارا به آرمان ملت فلسطین خیانت و خون هزاران فلسطینی را که در طول اشغال کشورشان توسط صهیونیستها به شهادت رسیده اند زیر پا گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از جام جم،سید جلال فیاضی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را خطرناکترین اقدام حاکمیت آمریکا یاد کرد و اظهار داشت: تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس،احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را بر انگیخت و قطعا این تصمیم به ضرر کاخ سفید و رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.

وی افزود: با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ،موج مخالفتها در جهان روز به روز افزایش و شعله های انتفاضه فلسطین فروزانتر می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی به نقش عربستان سعودی در رسمیت بخشیدن به اشغال قدس اشاره کرد و گفت: از همان ابتدای تصمیم ترامپ مبنی انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس در محافل سیاسی این گمانه زنی وجود داشت که چنین تصمیمی نمی تواند بدون هماهنگی با کشورهای عربی متحد آمریکا به ویژه عربستان اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه مخالفت ابتدایی عربستان با تصمیم ترامپ جنبه نمایشی داشت، تاکید کرد: انتشار پیام محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به داماد ترامپ در حمایت از انتقال سفارت آمریکا به قدس،ابعاد هماهنگی رژیم آل سعود با کاخ سفید و صهیونیستها را آشکار کرد.

فیاضی با بیان اینکه تصمیم صهیونیستی ترامپ و حمایت رژیم سعودی از آن می تواند منطقه را به تشنج و آشوب بکشاند گفت:با روشن شدن ابعاد همکاری ضد فلسطینی عربستان با آمریکا و اسرائیل،مسلمانان جهان و کشورهای اسلامی باید موضع خود را نسبت به رژیم آل سعود مشخص و اعلام کنند که می خواهند از آرمان فلسطین دفاع کنند و یا در کنار عربستانی قرار می گیرند که مردم فلسطین را قربانی مطامع خود قرار داده و با رژیم صهیونیستی همپیمان می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.