زنجان

دادستان ها در امور مربوط به منافع مردم کوتاه نیایند

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی گفت: در حقوق عامه با هیچ مسئول، ارگان و سازمانی تعارف نداریم. با مسئولی که در وظایف خود کوتاهی کند برخورد خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان در دیدار با دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد ارزشمندشان در دادسرا‌ها گفت: دادسرا‌ها بعنوان خط مقدم وظیفه مهمی در رسیدگی به پرونده‌ها را دارند، کار دادسرا، کار بسیار سنگین و پر حجم است که در کنار کمیت فراوان پرونده، با دقت و کیفیت خوب در حال انجام است.

وی افزود: در جلسه اخیر رئیس قوه قضائیه، اولویت‌ها و تذکرات زیادی برای دادسرا بیان شد که یکی از تذکرات توجه به حقوق عامه بود. از دادسرا‌ها و دادستان‌ها انتظار بیشتری در خصوص حقوق عامه می‌رود. نباید اقدامی صورت بگیرد که خلاف قانون باشد و به منافع مردم ضرر و آسیب وارد کند. دادستان‌ها در اموری که به منافع مردم مربوط می‌شود کوتاه نیایند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: بنده یک برنامه درون دستگاهی و یک برنامه برون دستگاهی تدوین کرده ام که برنامه برون دستگاهی همان توجه و اهتمام دادستان‌ها به احیای حقوق عامه است.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی ادامه داد: در حقوق عامه با هیچ مسئول، ارگان و سازمانی تعارف نداریم. با مسئولی که در وظایف خود کوتاهی کند برخورد خواهد شد. منافع مردم شوخی بردار نیست. دادستان‌ها موظفند هر ماه اقدامات خود را در راستای احیای حقوق عامه گزارش کنند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با اشاره با دغدغه ریاست قوه قضائیه به مبارزه جدی با فساد تاکید کرد و گفت: مبارزه با فساد در مرتبه اول وظیفه دادسراهاست، نباید افراد مفسد در جامعه احساس امنیت بکنند. باید با فساد و مفسد در جهت جلب اعتماد عمومی مبارزه کرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: اجرای احکام باید به موقع، سریع و دقیق انجام شود. ما نسبت به اجرای دقیق احکام وظیفه شرعی و قانونی داریم.

گفتنی است: در این دیدار دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان نیز ضمن بیان نقطه نظرات خود به طرح مسائل و مشکلات حوزه‌های مربوطه پرداختند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.