منتظری

عده ای در حال جاده صاف کردن برای استراتژی دشمن هستند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: قاچاق کالا و ارز را نباید در جامعه کوچک بشماریم و باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که این آسیب را به نقطه صفر برسانیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در همایش تخصصی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که صبح امروز در محل سالن فجر ستادفرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خرسندم که توفیق حاصل شد در خدمت بخشی از سربازان در سنگر نشسته مبارزه با یکی از مفاسدی که برای نظام و مردم آسیب زا است، حضور یافته و امیدواریم بتوانیم گامی را در جهت اصلاح و مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشیم.

وی ادامه داد: قطعا خدمت در این سنگر برای کشور دارای فواید فراوانی است و به شما عزیزان خداقوت می‌گویم و از خداوند می‌خواهیم توان شما را بیفزاید و ان‌شالله در این سنگر خدمات بیشتر و بهتری داشته باشید که آثار آن موجب رشد اقتصادی است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اقتصاد سالم در هر کشوری آنهم کشور ما که مواجه با دشمنی‌های سرسختانه استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و اذنابش است اهمیت بسزایی دارد، مشکلات اقتصادی که در سر راه اقتصاد کشور به وجود می‌آورند با هدف آسیب رساندن جدی به نظام است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری خاطرنشان کرد: آن‌ها دیدند جنگ نظامی و ساختن یک سری اجیرشدگان از جمله داعش در منطقه با وجود ۳ سال تلاش به ثمر ننشست و پوزه آن‌ها به خاک مذلت کشیده شد، به همین منظور بر اقتصاد متمرکز شدند، یکی از راه‌های ضربه زدن به اقتصاد کشور، بحث بیکار کردن و آسیب رساندن به پایه‌های اقتصاد مقاومتی است تا مانع رشد اقتصادی شوند.

وی افزود: آن‌ها در صدد ضربه زدن به اصول و پایه‌های رشد اقتصادی هستند و از جمله برنامه‌های آن‌ها ضربه زدن به اقتصاد کشور از طریق وارد کردن کالای قاچاق است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: بحث مشکلات اقتصادی امروز در کشور ما امر پنهان و ناشناخته‌ای نیست از همه مردم این مشکلات را حس می‌کنند کسانی که دست اندرکار مسایل اقتصادی هستند این موارد را مطرح می‌کنند.

وی بیان داشت: مبارزه با این امر ناگوار و آسیب مسلما راهکار دارد آنهم در نظام جمهوری اسلامی که مستظهر به عنایات الهی، رهنمود‌های داهیانه مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: قاچاق کالا و ارز را نباید در جامعه کوچک بشماریم باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که این آسیب را به نقطه صفر برسانیم چرا که نقش مهمی در اقتصاد، سلامت، اشتغال، داد و ستد و… دارد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمنان راه‌هایی را می‌گشایند و تلاش‌ها و برنامه‌هایی ایجاد می‌کنند و نباید غافل باشیم که عوامل شناخته شده و شناخته نشده یا نفوذی آن‌ها هم در داخل کشور این برنامه‌ها را تسهیل می‌کنند و عده‌ای هم ناخواسته و یا نادانسته که بستگی و ماموریتی هم از طرف دشمن ندارند ولیکن جاده صاف کن استراتژی دشمن هستند؛ یعنی با منفعت طلبی‌ها و سودجویی و افتادن به زیاده طلبی‌هایی که عده‌ای دارند ولو به صورت ناخواسته این زمینه و آمادگی را برای برنامه‌های دشمن و اجرایی شدن آن فراهم می‌کنند.

وی افزود: باید به بحث استراتژی جدی دشمن و غفلت عده‌ای در داخل توجه داشته باشیم؛ چرا که این دو، دست به دست یکدیگر می‌دهند و مشکلاتی که ما امروز در جامعه با آن مواجه هستیم را به وجود می‌آورد. باید در نظر داشت که بحث مشکلات اقتصادی یک امر ناشناخته نیست و از همه مقامات دست اندرکار و مردم عادی کوچه و بازار این فشار‌ها و نابسامانی‌ها را حس می‌کنند بعضی از مسئولین امر نیز به صراحت آن را به زبان جاری می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: قطعا اگر ورود نیازمندی‌های مردم به صورت غیرقانونی باشد به اقتصاد، اشتغال، سلامت اقتصاد کشور، سلامت بازار و سلامت بخش اداری آسیب می‌رساند، بنابراین باید تمام توان و تلاش‌ها برای مبارزه با این امر صورت گیرد.
دادستان کل کشور گفت: در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همه تلاش و مراقبت همچنان شاهد ورود قاچاق از مرزهای رسمی و غیررسمی هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه گفت: باید توجه داشته باشیم افزایش کشفیات حاکی از چیست؟ آیا افزایش به معنای آن است که به موازارت افزایشِ کشف، افزایش ورودی داشته‌ایم یا حاکی از این است که بیشترین کالای قاچاق را کشف کرده‌ایم و نگذاشته‌ایم وارد شود در این صورت باید مقایسه کنیم و اینکه آیا این افزایش کشفیات موجب کاهش ورودی شده است و یا افزایش ورودی داشته‌ایم که اگر افزایش ورودی باشد خوشایند نیست.

دادستان کل کشور در ادامه اظهار کرد: باید طوری عمل کنیم که قاچاقچیان به خود اجازه ندهند کالای قاچاق را وارد کنند، باید با عناصر خائن و وطن‌فروش که برای رسیدن به منافع خود حاضرند همه منافع را زیر پا گذاشته و از جمله اینکه جوانان را بیکار، کارخانه‌ها را تعطیل و خانواده‌ها را از هم بپاشند با تمام قدرت مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه مسئله مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی‌بردار نیست، خطاب به حاضرین در جلسه گفت: اگر توان خود را به‌کار گیرید بزرگترین خدمت را به مردم کرده‌اید که در این مورد با یکسری مقاومت‌ها، برخوردها و کارشکنی‌ها نیز مواجه خواهید بود؛چراکه وقتی ببینند به منافع مالی آنها ضربه وارد می‌شود با شما مبارزه خواهند کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: می‌دانید عناصر اصلی قاچاق کالا و ارز برای اینکه بتوانند به مقاصد شوم و منافع نامشروع دست یابند و عناصر اصلی مبارزه با قاچاق را گرفتار کنند، دست به هر کاری می‌زنند، راه آنها شناخته شده است ما باید در این امر خود را مهیا کنیم.

دادستان کل کشور ادامه داد: در یک تحلیل باید ببینیم چرا با وجود اینکه مقام معظم رهبری مؤکداً‌ دستور دادند، قوانین لازم را در اختیار داشته و مجموعه‌ای به نام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تشکیلات هم داریم، چرا باید شاهد ورود این قاچاق فراوان در کشور باشیم.

وی تأکید کرد: وقتی می‌بینیم بعضی از مقامات و کسانی که باید دلسوزانه در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعال باشند، خود به نحوی سهم دارند و یا خودشان یا فرزندانشان و یا کسانی که وابستگی به آنها دارند در وارد کردن قاچاق کالا و ارز سهیم هستند، چگونه انتظار داریم این مبارزه به نتیجه مطلوب برسد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: وقتی من از یک مقام مسئول مستقیم در قاچاق کالا و ارز به صراحت می‌شنوم که برخی از دست‌اندرکاران دولتی نمی‌خواهند مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز بشود که دروغ هم نمی‌گویند و آثار و نشانه‌های آن را ما حس می‌کنیم می‌بینیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملاً‌ تعطیل شده است.

دادستان کل کشور در ادامه به بازدید خود از بندر شهید رجایی در ایام تعطیلات عید نوروز اشاره کرد و گفت: بنده در یک هفته بازدید از این بندر هر آنچه مشاهده کرده بودم را در همان ایام نوروز که برای تبریک به خدمت رئیس جمهور رفته بودم خدمت ایشان عرض کردم و گفتم که البته کارهایی در بندر شهید رجایی انجام می‌شود اما بندر شهید رجایی از لحاظ قاچاق کالا و ارز تقریبا‌ً رها شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: مجموعه این عوامل و اطلاعات و اموری که باید دست به دست هم بدهد تا با این پدیده شوم به جد مبارزه کنیم ندانم‌کاری است، چه کسی باید امر قاچاق کالا و ارز را ساماندهی کند؟ یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند بلکه یک مجموعه باید تعامل داشته باشد و امیدوارم شما بتوانید به جد مبارزه کنید.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه در دادستانی کل کشور با جدیت پیگیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم، تاکید کرد: قاچاق مقوله‌ای نیست که با یک دستگاه، مبارزه با آن ثمربخش باشد بلکه باید باهم تعامل داشته باشیم. دادستانی کل نیز به دلیل اهمیت این موضوع یک اداره ویژه با تعریف و وظایف مشخص راه اندازی کرده است و یکی از بهترین قضات را مسئول قرار داده و تأکید می‌کنم ایشان وظیفه دارد در این زمینه با شما همکاری لازم را داشته باشد و هرجا و در هر استانی با مشکلی برخورد کردید که باز کردن آن به دست دادستانی است حتماً اعلام کنید.

وی تأکید کرد: به دادستان‌های کل کشور تأکید کردیم همکاری‌های لازم را داشته باشند و حتماً با اداره ما در تماس باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه گفت: هنوز در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رئیس جمهور نماینده خود را معرفی نکرده‌اند چرا اینگونه باید باشد این نشان از چیست؟ آیا اهتمام لازم نیست؟ یا شخص مناسب نیست؟ انتظار داریم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این مورد پیشگام باشد و همه دستگاه‌ها را به میدان بکشد و اگر دستگاهی کم‌کاری یا کوتاهی کند این ستاد بخواهد تشویق و هماهنگ و اگر هم نواقصی هست برطرف کند.

دادستان کل کشور گفت: من وقتی از این ستاد گله کردم که دوستان از گله من گله مند بودند گفتم اگر عرض بنده صحت ندارد اقدامات و گام‌های مؤثر انجام شده را اعلام کنید که در آن صورت ما هم مشوق و هم مبلغ می‌شویم و همراهی بیشتر خواهیم کرد اما اگر اشکالات هست و ما می‌بینیم همچنان که در جامعه، بازار، مغازه این مقدار قاچاق کالا و ارز هست این نشان‌دهنده چیست؟

وی در پایان خطاب به حاضرین در جلسه توصیه کرد که اولاً چون در میدان هستید از بخش‌های دیگر هم مطالبه‌گرانه بخواهید و مراقبت در جهاد کنید و همچنین هر بخشی که کوتاهی می‌کند مطالبه‌گرانه از آنها بخواهید که این موضوع خواه ناخواه اثرگذار خواهد بود.

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.