13910816000229_PhotoA

فرهاد رهبر در نشست هیأت رئیسه دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد تصمیم دارد جرأت علمی را به توان علمی اضافه کند

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: تبدیل ایده به محصول دارای خطراتی است که این جرأت را از ما گرفته است و دانشگاه آزاد تصمیم دارد جرأت علمی را به توان علمی اضافه کند تا بتوانیم از علم تولید ثروت کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس،فرهاد رهبر سرپرست دانشگاه آزاد در نشست هیئت رئیسه این دانشگاه گفت: در ابتدای عرایضم از حسن اعتماد اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد بخصوص ولایتی تشکر می‌کنم که من را لایق دانستند که امروز در کنار شما عزیزان و با همکاری شما و همه عزیزانی که از ابتدا تا الان برای دانشگاه آزاد تلاش کردند بتوانیم دانشگاه را به قله های هدف برسانیم.

وی گفت: تاسیس دانشگاه آزاد پاسخی بود به نیازهای جمهوری اسلامی و مردم عزیز که این نیاز گسترده را در این چند دهه به خوبی پاسخ داده و همه مطلعان این عرصه اعتراف دارند که دانشگاه ازاد نسبت به بقیه دانشگاه های نوپا توانسته سرعت خوبی در حوزه علم و تحقیق و پژوهش به دست بیاورد.

رهبر افزود: مقام معظم رهبری فرمودند کلید پیشرفت هر کشور توسعه علم و فناوری است و آینده حیات هر ملت به میزان توجه به علم بستگی دارد و دانشگاه آزاد توانسته این توجه را اثبات کند، رهبری فرمودند نوآوری و نواندیشی مخصوص اساتید نیست و تمام نیروها می‌توانند با کمک اساتید در عرصه نو اندیشی نقش اساسی ایفا کنند، نوآوری و نواندیشی دو مولفه دارد توان علمی و جرات علمی، دانشگاه آزاد توان علمی دارد ولی بنا به دلایلی هنوز جرات علمی در بین اساتید به وجود نیامده زیرا ما نتوانستیم از اقتصاد دانش بنیان استفاده کنیم و علم را در خدمت معیشت قرار دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد ادامه داد: تبدیل ایده به محصول دارای خطراتی است که این جرات را از ما گرفته است. دانشگاه آزاد تصمیم دارد جرات علمی را به توان علمی اضافه کند تا ما بتوانیم از علم تولید ثروت کنیم، امروز تکیه بر منابع درآمدی ناشی از آموزش صرف نمی‌تواند به ما کمک کند، تکیه بر منابع درامدی ناشی از پژوهش به ما کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم با جناح بندی و گروه بازی در دانشگاه عمل کنیم حتما دچار خلا و سقوط می‌شویم، از هر گروه و دسته ای می‌تواند در توسعه پژوهش کمک کند و دانشگاه ازاد آغوشش برای تمام گروه‌ها باز است.

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: ما باید سرعت علمی خود را با سرعت علمی دنیا ارزیابی کنیم و با کمک و توان داخلی و همکاری های بین المللی دانشگاه آزاد باید ارتقا یابد.

وی گفت: امروز چوبه دوی امدادی را از نوریان گرفتم باید مدتی مسیر را طی کنم و سپس چوبه و پرچم را به نفر بعدی بسپرم تا از رقیب عقب نیفتیم. رقیب هم علم و پژوهش دنیاست، با همکاری و جرات علمی به دانشجو می‌توانیم موفق فعالیت کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.