آزمون هدایت تحصیلی

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش خبر داد؛

دانش آموزان می توانند تا ۱۰مرداد به نتایج هدایت تحصیلی خود اعتراض کنند

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه دانش آموزان پایه “نهمی” تا ۱۰ مرداد برای اعتراض به نتایج هدایت تحصیلی مهلت دارند، گفت: نتایج رسیدگی به اعتراضات حداکثر تا ۲۰ مرداد ماه اعلام می‌شود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از ایسنا، مسعود شکوهی در پاسخ به پرسشی پیرامون تصمیم نهایی آموزش و پرورش درباره نحوه رسیدگی به اعتراضات دانش آموزان با توجه به جلسه برگزار شده در این خصوص در روز گذشته اظهار کرد: قرار بر این شده است تا دانش آموزانی که به نتایج هدایت تحصیلی معترض هستند به منظور بررسی و حل مشکل خود به کمیته‌های هدایت تحصیلی مستقر در مناطق آموزش و پرورش مراجعه کنند.

وی در پاسخ به اینکه ممکن است کدام گروه از دانش آموزان موفق به تغییر رشته انتخابی خود شوند، گفت: البته همه دانش آموزان حق اعتراض دارند، اما لزوما به همه آنها پاسخ مثبت داده نمی‌شود. بررسی‌ها انجام می‌شود اما به اعتراض آن گروه از دانش‌آموزان که معدل بالا دارند و  حد نصاب منطقه‌ای را کسب کرده‌اند اما در رشته غیردلخواه پذیرفته شده‌اند جدی‌تر رسیدگی می‌شود.  

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان ما تا ۱۰ مردادماه مهلت اعتراض دارند، نتیجه نیز حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز به آنها اعلام می‌شود.

شکوهی با بیان اینکه برخلاف آنچه منتشر شد، اجباری در انتخاب رشته نداشته‌ایم که بخواهیم اکنون ان را حذف کنیم، گفت: بیشترین اعتراضات مربوط به کسانی  بوده است که قصد داشتند به رشته تجربی بروند؛ اما رشته دیگری در هدایت تحصیلی برای آنها درنظر گرفته شده بود. میزان اعتراضات در استان‌های مختلف متفاوت بوده است و نمی‌توان گفت در کدام مناطق اعتراضات بیشتری مطرح شده است. 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.