مجلس

درد مردم با حذف یارانه دوا نمی شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حذف یارانه‌ها دردی از دردهای مردم را دوا نمی‌کند، بنابراین برای حل مشکلات مردم باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید بود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس،  مجید کیانپور اظهار کرد: اعتقاد دارم حذف یارانه‌ها دردی از دردهای مردم را دوا نمی‌کند، بنابراین برای حل مشکلات مردم باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید بود.

وی افزود: وقتی رونق تولید ایجاد شود شاهد افزایش صادرات و همچنین ایجاد اشتغال پایدار خواهیم بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بی‌شک اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مد مظر مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد و در این راستا اشتغال ایجاد شود، بسیاری از مشکلات موجود در کشور رفع خواهد شد.

وی بیان کرد: باید تلاش کرد تا سهم ایران از صادرات در بازار منطقه به مراتب بیشتر شود و این محقق نخواهد شد مگر با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال در کشور.

کیانپور عنوان کرد: برای حضور موفق در بازارهای منطقه‌ای باید اقتصاد رقابت‌پذیر داشته باشیم و دولت باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد.

وی گفت: سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید به سمتی پیش رود که از خام‌فروشی مواد نفتی و معدنی کشور جلوگیری شده و ارزش‌افزوده بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس به وضعیت بودجه عمرانی کشور اشاره و عنوان کرد: بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷ در مجموع به حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد و این در حالی است که حدود ۴۰ تا ۴۸ هزار میلیارد تومان آن در بودجه دولت آمده و مابقی از صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی تأمین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که با توجه به وضعیت بودجه‌ای موجود حداقل ۳۰ سال طول خواهد کشید تا همین پروژه‌ها تکمیل شوند.

کیانپور گفت: بر این اساس باید رویکرد را نسبت به پروژه‌های عمرانی تغییر داد و از کمک و ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی استفاده کرد.

وی در پایان متذکر شد: در این شرایط دولت وظیفه دارد شرایط را برای واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی مهیا کند تا تکمیل پروژه‌های عمرانی با سرعت بیشتری صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.