جلالی

درز فیلم از جلسه غیرعلنی کار غلطی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس درباره درز فیلمی از «جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس» به بیرون گفت: آن فردی که این فیلم را تهیه کرده، کار درستی نکرده و انتشار آن هم غلط دیگری است که صبح امروز این مسئله مورد تذکر بسیاری از نمایندگان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  کاظم جلالی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس درباره «درز فیلمی از جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس به بیرون» در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه غیرعلنی روز گذشته مطرح شد موضوعاتی که در جلسات غیرعلنی مطرح می‌شود موضوعات مربوط به نمایندگان است و نباید در بیرون از مجلس منتشر شود.

وی افزود: آن فردی که این فیلم را تهیه کرده کار درستی نکرده و انتشار آن هم غلط دیگری است که صبح امروز این مسئله مورد تذکر بسیاری از نمایندگان قرار گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بنده معتقدم وقتی می‌خواهیم پدیده‌ای را در منظر مردم قرار دهیم باید آن را کالبدشکافی کنیم. این رفتار که نماینده مجلس در جایی که می‌تواند وارد شود پشت در نگه داشته شود کار اشتباهی است. یکی از راهکار‌های نظارت نمایندگان حضور خودشان در دستگاه‌های اجرایی است. من به شخصه بار‌ها در فرودگاه امام(ره) دیده‌ام که مردم پشت گیت منتظر بوده‌اند و با آن‌ها برخورد بد شده و در این رابطه با مسئولین صحبت کرده‌ام.

جلالی بیان داشت: نماینده باید برای بررسی گمرک به طور سرزده به این سازمان برود و وقتی که کارت نمایندگی وی نشان داده شد باید درب به روی وی باز شود.

جلالی با بیان اینکه رفتار نماینده سراوان نیز بسیار زشت بود و جملاتی که ایشان به کار برد بسیار بد بود گفت: البته فردی که نماینده مردم را در این کلیپ تحقیر کرد و با آن نحو ایشان را از سازمان بیرون کرد رفتار بدی داشت.

عضو کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نماینده سراوان سعی داشت این موضوع را قومیتی و مذهبی کند، گفت: به نظر بنده بردن این مسائل و موضوعات به سمت مسائل قومیتی و مذهبی غلط است به دلیل اینکه در داخل مجلس نگاه نمایندگان، نگاه قومیتی نیست.

رئیس فراکسیون مستقلان مجلس بیان داشت: البته باید به این نکته اشاره کرد که در جلسه غیرعلنی روز گذشته نیز همه نمایندگان معتقد بودند که به نماینده سراوان بی‌حرمتی شده است. ما نگران جایگاه مجلس و نمایندگان هستیم و صدا و سیما باید مدافع ارکان حاکمیتی کشور باشد. البته رفتار‌های غلط نمایندگان نیز باید مورد نقد قرار گیرد، اما نقدی منصفانه و درست.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجالس در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح‌های این مرکز برای مقابله با تحریم‌ها و یارانه بنزین گفت: ما در حال بررسی موضوع بنزین هستیم و روی این موضوع وقت می‌گذاریم. هفته دیگر هم با معاون اول رئیس جمهور در این زمینه جلسه داریم و طرحمان را مطرح خواهیم کرد البته در حال حاضر در لایحه بودجه بنزین به روال فعلی است تا اینکه در ارکان حاکمیت به تصمیمی برسیم و در این رابطه اجماع شود.

جلالی ادامه داد: همچنین در مورد تحریم‌ها نیز بعضی از نظرات مرکز پژوهش‌ها در لایحه بودجه رعایت شده و برخی نظرات رعایت نشده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ما داریم روی دستور رهبری کار می‌کنیم که چشم‌انداز ۲۰ ساله مشخص شود و ساختار بودجه کشور اصلاح گردد. با اینحال این موارد قدری زمان‌بر است و ما نیاز داریم با زمان بیشتری پیش برویم چرا که نمی‌شود با عجله به تصمیم رسید و این موضوعات پیچیدگی‌های زیادی دارد.

جلالی بیان داشت: آنچه فعلا در دستور کار است این است که بودجه با دو سقف اولیه و ثانویه بسته شود و امیدواریم ظرف هفته آینده این لایحه تقدیم مجلس شود، اما نهایتا شورای هماهنگی به کار خود در اجرای دستورات رهبری ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۱ دیدگاه

  1. جعفری0 پاسخ

    آقا جان تو را به خدا یک فکری برای بعضی نماینده های مجلس بکنید. الان آقای دکتر ی م برای جذب آرای مردم به اسم فرودگاه ضد حریق دنبال ایجاد فرودگاه جدید در زمین های کشاورزی بابل است در حالی که حوزه انتخابیه او آمل است. تازه چند کیلومتر این طرف و آن طرف هم دو فرودگاه ساری و نوشهر و رامسر هست. همان ماجرایی که به دعوا با معاون وزیر کشاورزی در مجلس و یقه پاره کردن معاون پارلمانی جهاد کشاورزی رسید. از ترس کار آقایان عقب نشینی کردند و حالا سازمان برنامه هم برای جلب نظر آقا بودجه معلوم کرده و بدبختانه مدیر جهاد کشاورزی را هم چون مخالفت کرده تهدید کردن که می‌خوان عوضش کنند. رییس سازمان مدیریت و وزارت راه هم دنبال کار او هست. این همه فرودگاهها پرواز ندارند و خوابیده اند. معلوم نیست چطور این آقا میخواد پول مردم را هدر بدهد و مرغوبترین زمین های کشاورزی گاودشت بابل را هم نابود کند. لطفا طبق دستور حضرت آقا بگویید زمین های شمال را نابود نکنند و از مردم شمال بخواهید به این نماینده قول بدن که رای میدهند و قسمش بدن زمینا را نابود نکند. لطفا اول تحقیق فرمایید اگر درست بود پیگیری فرمایید