وزارت اطلاعات:

درهیچ گزارشی وجود ۲۱۰ مدیر دوتابعیتی اعلام نشده است

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای، وجود ۲۱۰ مدیر دوتابعیتی در بدنه دولت را تکذیب کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مهر،  در پی انتشار گزارشی مبنی بر حضور ۱۹۸ مدیر دو تابعیتی در بدنه دولت توسط یکی از روزنامه‌ها، وزارت اطلاعات اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«رصد بسترهای سوء استفاده سرویس‌های اطلاعاتی و بیگانگان در مقاطع مختلف در دستور کار وزارت اطلاعات قرار داشته و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نمی‌گردد. سوء استفاده بیگانگان از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارای تابعیت مضاعف، طی مراحل گذشته، به عنوان یک مساله مورد توجه بوده و با طراحی مناسب، بسترهای مذکور مورد رصد و کنترل قرار داشته است.

وزارت اطلاعات در هیچ یک از گزارشات ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذی صلاح اعلام نداشته که ۲۱۰ مدیر دو تابعیتی در کشور و یا بر اساس تیتر آن روزنامه ۱۹۸ نفر در پست‌های مدیریتی وجود دارد بلکه طی گزارشات متعدد بر این نکته تاکید شده است که در فرآیند بررسی و تعیین صلاحیت، تعدادی دارای سابقه و یا شائبه برخورداری از تابعیت مضاعف مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که با انتصاب آن ها مخالفت گردیده است. این موضوع در جلسه مورد ۳۰/  ۲ /۹۷ وزیر محترم اطلاعات با تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

تقطیع و انتخاب گزینشی گزارشات حرفه‌ای وزارت اطلاعات که در اختیار هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی‌قرار گرفته است و اصرار بر ایجاد شائبه و القای موارد کذب به افکار عمومی‌و درج مطالب غیر واقعی با محوریت دوگانگی در نظرات وزارت اطلاعات که ایام اخیر و با محوریت موضوع تابعیت مضاعف به اجرا در می‌آید؛ ریشه در مسائلی مغایر با منافع و امنیت ملی دارد که مورد توجه وزارت اطلاعات می‌باشد.»

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.