گوشت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

در ایام اربعین شاهد گران شدن قیمت گوشت نخواهیم بود

ملکی با اشاره به رکود در بازار گوشت گوسفندی گفت: پیش‌بینی برای افزایش قیمت دام در ایام اربعین نداریم ولی این روند قیمتی در هفته آینده بهتر قابل مشاهده خواهد بود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، علی اصغر ملکیدر خصوص تغییر قیمت گوشت در هفته جاری گفت: قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی بین ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان است و این قیمت نسبت به هفته گذشته ۵۰۰ تا هزار تومان کاهش داشته است.

وی در ادامه بیان: قیمت هر کیلو دام زنده بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است که این روند نیز نشان دهنده کاهش قیمت دام زنده نسبت به هفته گذشته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در توضیح شرایط بازار گوشت گوسفندی گفت: بازار گوشت گوسفندی با رکود مواجه است و با توجه به مازاد عرضه نست به تقاضا شاهد ثبات قیمت‌ ها در این بازار هستیم.

ملکی در پیش بینی قیمت دام زنده در ایام اربعین گفت: با توجه به جلوگیری از خروج دام از مرزهای کشور و بالا بودن ارز ریال کشور نسبت به پول سایر کشورها شاهد کاهش خروج دام از کشور هستیم و همین امر موجب شده تا بازار متعادل شود.

وی با اشاره به ادامه ورود گوشت پیش سرد به کشور گفت: ورود گوشت پیش سرد از کشورهای آسیای میانه همچنان ادامه دارد و قیمت هر کیلو از این گوشت گوسفندی برای خریدار ۲۶ هزار  تومان و برای خریدار ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در انتها خاطر نشان کرد: پیش بینی بررای افزایش قیمت دام و گوشت زنده در ایام اربعین نداریم ولی در کل هفته آینده بهتر می‌توان شرایط قیمتی را برای این ایام پیش‌بینی کرد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.