شاکری:

دستفروشان مترو غربال می شوند

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از طرح شهرداری تهران برای غربالگری دستفروشان مترو بر اساس وضعیت معیشتی خبر داد و اظهار کرد: افزوده شدن دستفروشان مرد به مترو بیانگر وضعیت بد اقتصادی جامعه و بروز بیکاری های جدید است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، مجتبی شاکری رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به طرح شهرداری تهران در مورد ساماندهی دستفروش ها در مترو اظهار کرد: در این طرح نوعی غربالگری در مورد دستفروش های مترو اعمال می شود تا افرادی که به صورت واقعی برای تامین معیشت به این اقدام دست می زنند شناسایی شوند.

 

وی با اشار به این که دستفروشان مترو از نظر وضعیت اقتصادی در لایه بندی های متفاوتی قرار دارند، خاطرنشان کرد: وضعیت اقتصادی دستفروشان در مترو با مطالعه دقیقی از سوی شهرداری تهران تعیین شده است و غربالگری های مورد نظر بر این اساس انجام می شود.

 

شاکری با بیان این که برخی از دستفروشان در مترو با پوشش دستفروش به انجام امور خلاف همانند فروش مواد مخدر یا کیف زنی می پردازند، گفت: اما در این میان وضعیت معیشتی برخی از دستفروشان در پی وضعیت اقتصادی کشور و اعمال تحریم ها نامناسب است و با توجه به این که بخشی از بیکاری های جدید به جامعه اضافه شده اند نمی توان بدون مطالعه با این موضوع برخورد کرد.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد:ادله این موضوع افزوده شدن بخشی از مردان به عنوان دستفروش به دستفروش های خانم در مترو است.

وی در پایان با بیان این که شهردرای برای آن دسته از دستفروشانی که در وضعیت بد معیشتی به سر می برند در ادامه اقدامات ساماندهی خود باید بازارچه هایی را تدارک ببیند، عنوان کرد: انجام این اقدام هم در راستای رفع مزاحمت برای شهروندان و هم به منظور حفظ چهره مترو در پایتخت ضروری است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.