امریکا

دستور تخلیه فوری به خاطر نگرانی از شکسته شدن سد در امریکا

مقامات آمریکایی به دنبال بروز برخی مشکلات و نگرانی از احتمال شکستن سد «دریاچه اوروویل» که بلندترین سد این کشور است، دستور تخلیه فوری هزاران نفر صادر شده است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، مقامات آمریکایی دستور تخلیه فوری حداقل ۱۶۰ هزار نفر از ساکنان مناطق شمالی ایالت کالیفرنیا را به دلیل نگرانی از شکستن بلندترین سد این کشور را صادر کردند.

ساکنان چندین شهرستان در شمال ایالت کالیفرنیا از قبیل «یوبا»، «بوته» و «سوته» ساعاتی قبل با هشدار درباره احتمال شکسته شدن بلندترین سد آمریکا مواجه شدند.

به گزارش رویترز، کلانتر شهرستان «بوته» خطاب به ساکنان این منطقه کالیفرنیا گفت: «دستور تخلیه فوری از سطوح پایین اوروویل صادر شده است. این هشدار، برای مانور نیست. این هشدار برای مانور نیست. این هشدار برای مانور نیست».

تاکید چند باره کلانتر این شهرستان درباره هشدار جدی برای تخلیه فوری ساکنان مناطق شمالی کالیفرنیا در حالی مطرح شده که مقامات آمریکایی درباره شکسته شدن سد دریاچه اوروویل هشدار داده اند.

به گزارش پرس تی وی، به دنبال بروز یک «وضعیت مخاطره آمیز» که نگرانی درباره احتمال شکسته شدن بلندترین سد آمریکا را به همراه داشته، سبب دستور تخلیه فوری حداقل ۱۶۰ هزار نفر از ساکنان مناطق شمالی کالیفرنیا شده است.

به گفته کلانتر شهرستان «بوته»، به دنبال بالا آمدن آب ناشی از آبهای انباشت شده از سیل، فشار زیادی به «سرریز» سد آمده و احتمال از کار افتادن آن، قریب الوقوع است.

سرریز، سازه‌ای است که برای عبور آب‌های اضافی و سیلاب‌ها از بالادست سد یا سراب به پایین‌دست سد یا پایاب ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.