وزارت اطلاعات

دستگیری عوامل نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور توسط وزارت اطلاعات

سربازان گمنام امام زمان (عج) در برخی استان‌های کشور با اقدامات پیچیده اطلاعاتی – عملیاتی همزمان و هماهنگ، ۱۷ نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی را دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازسربازان گمنام امام زمان (عج) در برخی استان‌های کشور با اقدامات پیچیده اطلاعاتی – عملیاتی همزمان و هماهنگ، ۱۷ نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی را دستگیر کردند.

حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در برخی استان‌های کشور با اقدامات پیچیده اطلاعاتی- عملیاتی همزمان و هماهنگ، ۱۷ نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی را دستگیر کردند.

وزارت اطلاعات یادآور شد که این شبکه به بهانه انجام واردات کالا، با اسناد غیرواقعی و جعلی به ثبت سفارش واردات کالا اقدام می‌کردند و بدون آن که قصد واردات کالا داشته باشند ارز‌های دولتی را به مقصد دلخواه خود حواله می‌کردند و پس از آن، ارز‌ها را به قیمت آزاد فروخته و از مابه التفاوت حاصله سودجویی می‌کردند.

براساس این اطلاعیه، در نتیجه اقدامات اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان و همکاری ویژه دستگاه قضایی و دادستان این استان ۸۷ شرکت صوری شناسایی و تعداد زیادی اسناد و مهر‌های جعلی مربوط به شرکت‌های داخلی و خارجی نیز کشف و از خروج ۳۰۰ میلیون یورو ارز دولتی، جلوگیری شد.

وزارت اطلاعات در این اطلاعیه به عموم مردم که به هر نحو در شرکت‌های صوری تحت عنوان مدیرعامل یا سایر عناوین از سوی دیگران مورد سوءاستفاده قرار گرفته و به نام آن‌ها ثبت سفارش انجام و تعهدات ارزی ایجاد شده است توصیه کرد موارد را از طریق تلفن ۱۱۳ به ادارات کل اطلاعات استان خود اطلاع دهند تا با اقدام به موقع از گسترش آثار سوء اقدامات مجرمانه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.