امیر حاتمی:

دشمنان قصد دارند تهدیدات را به نزدیکی مرزهای ما منتقل کنند

وزیر دفاع گفت: هزاران رسانه به زبان فارسی و زبان‌های بیگانه ما را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند نیت، همت، غیرت و انگیزه و وجود ما را هدف قرار دهند. اما اگر همین امروز آمریکا پایش را کج بگذارد جوانان ما به میدان می‌آیند و بهتر از دوران دفاع مقدس دفاع خواهند کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، امير سرتيپ امير حاتمی در حاشیه همایش آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت، در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره برنامه‌های وزارت دفاع برای مقابله با تهدیدات اظهار داشت: برنامه ۴ ساله‌ای در وزارت دفاع آماده کردیم که مبتنی بر یک برآورد ۱۰ ساله است که در آن از تکنیک‌های آینده‌پژوهی استفاده و محیط را به خوبی سنجیده‌ایم، بویژه مولفه‌های دفاعی و امنیتی و فناورانه چرا که محیط پیرامونی بسیار پرچالش است و نشان می‌دهد با تهدیداتی مواجه هستیم که با گذشته متفاوت است.

وی با بیان اینکه در گذشته تهدیدات فرامنطقه‌ای بود اما امروزه از جنگ‌های نیابتی و تروریستی استفاده می‌کنند، اظهار داشت: باید سیاست دفاعی متناسبی را اتخاذ کنیم و معنی آن این است که حرکات دشمنان را بسنجیم و در کنارش قابلیت‌ها را افزایش دهیم تا در هر شرایط پاسخگو باشیم. دشمنان می‌خواهند تهدیدات را به نزدیکی مرزها منتقل کنند.

امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که آیا ما در این صفحه شطرنج مبتکر هستیم یا منفعل گفت: ما دفاع خود را طراحی می‌کنیم و حتما در محیط واقعی شکل می‌گیرد اما کاملا تکنیکی را طراحی می‌کنیم تا دشمن را در انفعال قرار دهیم. اینکه رئیس جمهور آمریکا گاهی یک فاصله ساختگی ایجاد می‌کند و از یک طرف می‌گوید مردم ما تروریست هستند و خلیج فارس را خلیج مجعول عربی می‌نامد نشان دهنده انفعال دشمن است و مردم ما هوشمندانه با آن برخورد می‌کنند.

وی درباره اهمیت آینده‌پژوهی با اشاره به اینکه هر انسانی برای آینده خودش فکر می‌کند و در اسلام رگه‌های محکمی از آینده‌پژوهی وجود دارد، اظهار داشت: امروز آینده‌پژوهی یک علم شده و با آن می‌توان آینده محتمل را بهتر ترسیم کرد و شکل داد و راهکارهایی ارائه داد که به سمت ساختن جامعه حرکت کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد: ما بر اساس اعتقادات‌مان در مسیر سنت‌های الهی پیش‌بینی و پیشگیری می کنیم. من به هوشمندی و بصیرت جوانان ایرانی اعتقاد دارم و فکر می‌کنم جوانان عزیز ما دقت دارند که در معرض یک تهاجم واقعی و گسترده هستیم.

امیر خاطر نشان کرد: هزاران رسانه به زبان فارسی و زبان‌های بیگانه ما را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند نیت، همت، غیرت و انگیزه و وجود ما را هدف قرار دهند. اما اگر همین امروز آمریکا پایش را کج بگذارد جوانان ما به میدان می‌آیند و بهتر از دوران دفاع مقدس دفاع خواهند کرد.

وی درباره نحوه برخورد با تهدیدات در آینده گفت: یکی از تاثیرات سرعت تحولات این است که ما را با مضیقه منابع و زمان مواجه می‌کند لذا ما باید آموزش‌ها را بالا ببریم و با پیشگیری و با بهینه‌سازی، استفاده بهتری از منابع ببریم.

امیر حاتمي در پایان اظهار کرد: دو راهکار در این زمینه وجود دارد؛ یک راهکار اینکه سرعت نوآوری و تجهیزات را بالا ببریم تا به تحولات فائق شویم و همچنین از تاکتیک‌های جدید استفاده کنیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.