پوردستان

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران:

دشمنی ما با آمریکا با دورمیز نشستن و چای خوردن حل نمی شود/آمریکا قصد داشت «راهبرد ویروس» را در ایران عملی کند

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان این مرز و بوم در تلاش هستند تا خود را به ملت ایران نزدیک کنند تا از راه دوستی و صمیمیت ضربه خود را به ایران اسلامی بزنند و اهداف شومی که در سر می پرورانند را عملی کنند در چنین مواقعی باید به فرموده حضرت علی(ع) متوسل شویم که می فرمایند در چنین شرایطی هوشیار بوده و خوش گمانی را نسبت به دشمن به طور کامل فراموش کنید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم سالگرد شهید مدافع حرم سروان مجتبی یداللهی منفرد در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) شهریار ضمن ابراز خرسندی به جهت حضور در جمع مردم شهید پرور و متدین شهرستان شهریار گفت: خدا را شاکر هستم که در چنین مراسم نورانی و معنوی که با خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، یادگاران دفاع مقدس و مدافعین حرم اهل بیت(ع) مزین شده است، حضور دارم و از خداوند منان مسئلت دارم تا نگاه خاص و ویژه خود را به این جمع نورانی عنایت فرماید.

پوردستان

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان این مرز و بوم در تلاش هستند تا خود را به ملت ایران نزدیک کنند تا از راه دوستی و صمیمیت ضربه خود را به ایران اسلامی بزنند و اهداف شومی که در سر می پرورانند را عملی کنند در چنین مواقعی باید به فرموده حضرت علی(ع) متوسل شویم که می فرمایند در چنین شرایطی هوشیار بوده و خوش گمانی را نسبت به دشمن به طور کامل فراموش کنید.

امیر پوردستان ادامه داد: دشمنی ما با آمریکا یک دشمنی دیرینه و عمیق است، این دشمنی با دور میز نشستن و چای خوردن حل نخواهد شد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان جنگ سرد جهان به صورت «هسته پیرامون» اداره می شد به صورتی که آمریکا و شوروی سابق دو ابر قدرت جهان به شمار می آمدند و هرکدام از این دو قدرت جهانی کشورهایی را تحت سلطه و حمایت خود داشتند. در آن زمان «ایران» یکی از کشورهای مهم و کاربردی برای امریکا به حساب آمده و اختیار آن به صورت کامل در دست دولت آمریکا بود چرا که ایران کشوری با مزیت های فراوان برای آمریکا به حساب می آمد.

پوردستان

دکتر پوردستان ادامه داد: ایران در شمال آبراه خلیج فارس قرار داشته و امریکا به وسیله ایران توانایی کنترل انرژی و نفت را داشته به صورتی که قابلیت کنترل میزان عبور و مرور کشورهای مختلف در خلیج فارس به منظور تهیه نفت را به راحتی در اختیار می گرفت و از این طریق در تلاش بود تا کوچکترین خدشه ای به ابر قدرتی آن وارد نشود. از طرف دیگر ایران نزدیک ترین کشور به شوروی به حساب آمده و آمریکا به وسیله نصب تجهیزات و جنگ افزار در ایران کوچکترین تحرکات شوروی را زیر نظر قرار داده بود.

وی افزود: این موضوعات تنها بخشی از مزیت های کشور راهبردی ایران برای آمریکا به حساب می آمد اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمام این مزیت های به یکباره برای آمریکا از دست رفت و اقدامات بسیار زیادی را برای بازپس گیری آن انجام داد. انقلاب اسلامی ایران به همراه خود واژه های جدیدی همانند ولایت فقیه، مردم سالاری دینی، حکومت دینی و غیره را همراه خود آورده و امریکا به دلیل همین موضوعات از جمهوری اسلامی ایران واهمه داشت.

پوردستان

احمدرضا پوردستان ادامه داد: آمریکا اقدامات وسیع و دامنه داری به منظور ریشه کن کردن انقلاب اسلامی انجام داد، برای مثال تحریم های اقتصادی شدیدی علیه کشورمان اعمال کرد و ایران را تبدیل به کشوری منزوی و تنها کرده به گونه ای که هیچ کدام از کشورهای جهان ارتباطی با کشور ما نداشتند. موج وسیع بمب گذاری و ترور را در کشور راه انداختند به طوری که در آن زمان هر فردی که عمامه به سر داشته و یا محاسن در صورت داشت را ترور می کردند و یا به نحوی او را از بین می بردند، جوانان عزیز باید بدانند در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران محکم و استوار باقی ماند.

امیر سرتیپ پوردستان گفت: وقتی این اقدامات آن ها به سرانجام نرسید، امریکا نیروهای خود در سراسر جهان بسیج کرده و بر تن آن ها لباس های کرد، ترکمن و بلوچ کرد و آن ها را به منظور ایجاد تفرقه و دودستگی به داخل مرزهای ایران فرستاد. این تاکتیک آمریکا «راهبرد ویروس» نام دارد و شامل دو مرحله اصلی است: ابتدا یک ویروس(گروهک) را وارد کشور می کنند و سپس سیستم دفاعی آن کشور را تضعیف کرده  تا جایی که دیگر توانایی دفاع از خود را نداشته باشد، اما به لطف رهنمون های ارزشمند امام خمینی(ره) و حمایت مردم امریکا بازهم راهی از پیش نبرد.

پوردستان

پوردستان افزود: بعد از آن که امریکا نیرنگ های متعددی برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را اجرایی کرده و راهی از پیش نبرد ۸ سال جنگ تحمیلی را آغاز کرد، نکته جالب آن است که کشورهای آمریکا و شوروی که قبل از آن با یکدیگر دشمن بودند اما همزمان با آغاز جنگ در یک جبهه به همراه رژیم بعث عراق مقابل ایران قرار گرفتند، حتی بسیاری از کشورهای دیگر نیز با پرداخت پول و کمک به عراق رودروی ایران قرار گرفتند، این نشان دهنده ابعاد وسیع کینه و دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران است.

وی گفت: مقاومت و ایستادگی جوانان این مرز و بوم و همچنین امیدواری و انگیزه ای که خانواده ها به رزمندگان خود می دادند باعث شد این نیرنگ ها خنثی شده و به لطف تخصص و دانش جوانان نظام جمهوری اسلامی در زمینه های دفاعی تقویت شده و در مقابل رژیم بعث عراق عملکرد درخشانی از خود نشان دادند. آمریکا پس از جنگ تحمیلی به مقابله با شکل گیری جهان اسلامی برخواست و درصدد آن بر آمد تا این جریان را از بین ببرد به خاطر همین بیش از ۲۰۰۰ اتاق فکر را در کشور خود تاسیس کرد و تلاش کرد تا آینده جهان را به نفع خودش شکل دهد.

پوردستان

جانشین فرمانده کل ارتش بیان کرد: در سال ۲۰۰۱ میلادی آمریکایی ها به بهانه مقابله با تروریسم وارد خاورمیانه شده و وارد خاک عراق و افغانستان شدند، اما بنده با مدارک مستند اثبات می کنم که آمریکا به این بهانه قصد ورود به خاک ایران را داشت اما وقتی مقاومت و نفوذناپذیری جمهوری اسلامی ایران را درک کرد از این اقدام منصرف شد چرا که این کشور رهبری باتدبیر و ملتی هوشیار و بیدار دارد که به هیچ کشوری اجازه تجاوز به خاک خود را نمی دهد.

امیر پوردستان در ضمن هشدار به جوانان گفت: دشمن در جنگ نرم هدف آینده سازی داشته و قصد آن دارد تا آینده جهان را آن طور که خود میل دارد، بسازد. دشمن قصد دارد تا به جوانان ما القا کند که در آینده چه بپوشد و مدل موی خود را چگونه آرایش کند، پس باید بیش از پیش مراقب چنین فضاهایی بود، البته خانواده نقش بسیار پررنگ و تاثیر گذاری در خنثی کردن حیله های دشمنان این مرز و بوم داشته و دارد.

پوردستان

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: فرزندان ایران اسلامی در ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تمامی تهدید ها در داخل کشور، منطقه و خارج از آن را به دقت رصد کرده . متناسب با آن تهدیدها ظرفیت های دفاعی مناسبی در نیروهای مسلح اتخاد می شود. مطمئن باشید سربازان جمهوری اسلامی ایران در این ارگان ها هیچ وقت غافلگیر نخواهند شد  و اگر کشوری اجازه تجاوز به خاک ایران را بدهد با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.