جلیلی

جلیلی:

دغدغه دولت روحانی پخش نشدن فلان آواز است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد ۴ سال به‌جای دفاع از کارنامه و عملکردتان، موهوماتی چون دیوارکشی در پیاده‌رو را بیان نکنید؛ صادقانه بگویید عرضه نداشتیم کشور را اداره کنیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، سعید جلیلی  در جامعه الحسین مشهد حاضر و در جمع پرشور مردم این شهر گفت: حضرت امام در سال‌های آخر حیاتشان مکرر نسبت به "اسلام اشرافیت"، "اسلام تجمل" و "اسلام وادادگی" هشدار دادند و فرمودند: دشمنان نمی‌توانند شمارا زمین بزنند مگر اینکه کسانی به اسم اسلام، رفتاری خلاف اسلام را انجام دهند.

وی افزود: گویا امام (ره) خیلی مسائل را جلوتر از زمان خویش می‌دید و برای همین در پیام قطعنامه فرمودند: کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهان خواران را نمی‌دانیم ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند.

جلیلی ادامه داد: اگر بخواهیم مسیر خود را با موفقیت پیش ببریم باید بر اساس اسلام ناب محمدی یعنی همان اسلام محرومان و پابرهنگان و مستضعفان عمل کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه انتخابات مهم است چون تقابل دو "اسلام ناب" و "اسلام آمریکایی" است؛، افزود: امام (ره) فرمودند اسلام آمریکایی یک خطر است و شاخص‌های اسلام آمریکایی را نیز بیان کردند اما برخی امروز به آن شاخص‌ها افتخار نیز می‌کنند!

جلیلی خاطرنشان کرد: حضرت امام بارها فرمودند مواظب باشید کسانی به اسم سازش با جهان، منافع شما را به یغما نبرند ولی امروز عده‌ای این موضوع را برنامه خودشان قرار داده‌اند!

وی در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب از روز اول فروردین سال ۹۵ درباره دو نوع نگاه در کشور هشدار دادند؛ گفت: یک نگاه بر مبنای گفتمان اسلام ناب و انقلاب اسلامی است و نگاه دیگر می‌گوید باید نظم موجود و حاکم برجهان را بپذیریم؛ یعنی دقیقاً همان نگاهی که حضرت امام درباره آن فرمود: پیروان خطوط کلی استکبارند که حتی فریاد زدن از درد را نیز در درون این حصارها و زنجیرها جرم و گناهی نابخشودنی می‌دانند.

جلیلی ادامه داد: امروز همین افراد میگویند چرا آزمایش موشکی انجام دادیم و چرا مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل میگوییم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عده‌ای سال ۹۲ گفتند اگر می‌خواهیم مشکلاتمان را حل کنیم باید با قدرت‌های بزرگ به سبک خودمان گفتگو کنیم؛ این حرف غلط را افراد مختلف با تابلوهای مختلف از جناح‌های مختلف مثل آقایان روحانی و ولایتی بیان کردند و بر همین اساس مردم نیز به این ادعا اعتماد کردند و به آن رأی دادند اما حالا بعد گذشت ۴ سال باید مشخص شود حاصل چنین نگاهی برای کشور چه بوده است؟

وی افزود: گفتند هم چرخ سانتریفیوژ باید بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها، اما امروز سانتریفیوژها چه وضعیتی پیداکرده‌اند؟ حاصل ۱۵ سال تلاش‌های هسته‌ای کشور را بتون‌ریزی کردند، نزدیک ۱۰ تن مواد غنی‌شده را از کشور خارج کردند، ۱۹۰۰۰ سانتریفیوژ را به ۵۰۰۰ سانتریفیوژ کاهش دادند و بعد در خیابان‌ها بوق زدند و شادی کردند!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان ادامه داد: در برابر این‌همه عقب‌نشینی چه دستاوردی حاصل شد؟ این‌که سخن بنده نیست بلکه امروز مسئولان دولت فعلی میگویند امریکا نه به روح برجام پایبند است و نه به متن آن!

جلیلی تصریح کرد: میگویند اگر برجام نبود امروز فروش نفت ایران روزانه به ۲۰۰ هزار بشکه کاهش پیداکرده بود! این ادعا غلط است زیرا مرداد ۹۲ که دولت یازدهم اداره کشور را به دست گرفت و خبری هم از برجام نبود، روزانه ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار بشکه نفت میفروختیم و امروز که ادعا می‌کنند روزانه دو و نیم میلیون نفت می‌فروشیم در حالی است که پولش همچنان در خارج از کشور بلوکه می‌شود و به همین خاطر مجبورند بجای پول، کالای خارجی وارد کشور کنند و درنتیجه نیروی اشتغال و تولید ملی تضعیف‌شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مگر قرار نبود خام فروشی متوقف و با صنایع تبدیلی از نفت و گاز درآمد و اشتغال بیشتری نصیب کشور شود؟ آیا فروش روزانه ۲ و نیم میلیون نفت خام آن‌هم درحالی‌که پولش وارد کشور نمی‌شود افتخار دارد؟

وی گفت: میگویند باید سرمایه‌گذار خارجی را جذب کنیم و چند سال قبل رییس‌جمهور در جلسه‌ای با حضور کارگزاران نظام و در محضر رهبر معظم انقلاب گفت باید ۵۰ هزار میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری داشته باشیم تا بتوانیم اشتغال و رونق اقتصادی ایجاد کنیم ولی پارسال خود مسئولان دولت فعلی اعلام کردند فقط توانسته‌اند ۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کنند و با این روند حداقل ۱۰ سال دیگر فرصت لازم است تا به رقم ۵۰ میلیارد دلار برسیم!

جلیلی خاطرنشان کرد: دولت کنونی هنر، عرضه و توان مدیریت سرمایه‌گذاری‌هایی که تاکنون در کشور انجام‌شده را هم ندارد و این اهانت نیست بلکه آمار فعلی این ادعا را کاملاً تائید می‌کند.

وی افزود: امروز ظرفیت صنایع پایین‌دستی پتروشیمی کشور ۱۶ میلیون تن مواد پلیمری است که سال نود و دو ۳٫۳ میلیون آن فعال بود ولی متأسفانه امروز این عدد به ۲٫۲ میلیون کاهش پیداکرده است؛ این در حالی است که با هر یک‌میلیون تن مواد پلیمری ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود اما در این سال‌ها از این ظرفیت نیز برای ایجاد شغل استفاده نشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما می‌توانیم اما شما نمی‌توانید! ملت ایران می‌تواند اما این دولت نمی‌تواند.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه ساخت مسکن که دیگر نیاز به برجام نداشت زیرا هم مصالح ساختمانی و هم نیروی انسانی آن در داخل وجود داشت؛ افزود: اگر در این دولت در هرماه فقط یک درصد پروژه مسکن مهر پیشرفت می‌کرد امروز بخش قابل‌توجهی از معضل مسکن مردم حل می‌شد اما هرسال ۸۵۰ هزار ازدواج در کشور اتفاق افتاد و نیاز به مسکن بیشتر شد اما در عمل هیچ کاری برای تأمین این نیاز مردم صورت نگرفت و پروژه مسکن مهر نیز متوقف شد!

وی بابیان اینکه ساخت هر ۱۰۰ متر مسکن  یک شغل مستقیم و یک شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند، گفت: اما در این ۴ سال از همین ظرفیت نیز برای ایجاد شغل و خروج اقتصاد از رکود استفاده نکردند و افرادی که مدعی‌اند بر اعداد و ارقام و موضوع اشتغال مسلط‌اند، امروز توضیح دهند در این عرصه چه‌کاری انجام دادند؟

جلیلی بابیان اینکه ظرفیت‌های کشور را متوقف کردند تا شاید روزی کدخدا خوشش آید و در کشور سرمایه گداری کند، گفت؛ اما بعد ۴ سال خودشان میگویند فقط توانستیم یک میلیارد دلار سرمایه جذب کنیم!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: می‌گفتند باید توافق کنیم تا چرخ اقتصاد بچرخد ولی حالا میگویند خدا را شکر کنید که به خاطر توافق هسته‌ای، چرخ تانک‌ها نچرخید و جنگ نشد! درحالی‌که سال‌هاست به‌واسطه تفکر انقلابی سایه جنگ از کشور دور شده و دشمن جرأت حمله به ما را ندارد.

وی افزود: امروز تهدید واقعی این است که سوییچ ماشین‌های بتون‌ریزی علیه صنعت کشور دست شما باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آرامش کشور را نه تهدیدهای موهوم بلکه بیکاری و مشکلات اقتصادی تهدید می‌کند و امروز بگویید بعد ۴ سال چه کردید؟

جلیلی ادامه داد: اندکی به شعور ملت احترام بگذارید و بعد ۴ سال به‌جای دفاع از کارنامه و عملکردتان، موهوماتی چون دیوارکشی در پیاده‌رو را بیان نکنید بلکه صادقانه بگویید عرضه نداشتیم کشور را اداره کنیم و مجبوریم این موهومات را بیان کنیم تا ذهن ملت از مسائل اصلی منحرف شود!

وی افزود: ملت فریاد میزند مشکل اصلی ما بیکاری است ولی تمام دغدغه شما این شده که چرا فلان آواز پخش نمی‌شود؟ کارنامه ۴ سال شما این است؟

جلیلی ادامه داد: شما که این‌قدر مدعی فضای مجازی هستید بگویید به نسبت هند و پاکستان چقدر توانستید برای کشور از این طریق شغل و درآمد ایجاد کنید؟ مقدار آن در حدی بوده که رویتان بشود دراین‌باره به مردم گزارش دهید؟

وی افزود: بتون ریختن در صنعت کشور که هنر نیست، بگویید از فرصت تعامل با دنیا چه بهره‌ای بردید و چه مشکلی از کشور و مردم را توانستید حل کنید؟ اینکه بروید و التماس چند کشور خاص را بکنید منافع کشور تأمین می‌شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آل سعود بیش از ۴۰۰ ایرانی را قتل‌عام کرد ولی حتی توان پس گرفتن جنازه‌های مردم را نیز نداشتید؛ این حد و توان شما بود!

وی تصریح کرد: اکنون انتخابمان برای ۴ سال آینده باید باتجربه از ۴ سال گذشته باشد ولی می‌خواهند انتخاب ملت بر اساس ترس از تهدیدهای موهوم در آینده باشد.

جلیلی در پایان گفت: اینکه تفکر انقلابی می‌تواند کشور را جلو ببرد نه یک شعار بلکه یک واقعیت است و اگر امروز معتقدیم برادر عزیزمان جناب آیای رییسی اصلح است به خاطر این است که این تفکر همان‌طور که برای ما "امنیت" آورد، "سعادت" هم خواهد آورد و ان شالله ایشان می‌تواند مدیریت کشور را در ریل صحیح قرار دهد و به پیشرفت کشور شتاب و سرعت بیشتری دهد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.