ابطحی:

دولت برنامه ای برای برخورد با حقوق های نجومی ندارد

ابطحی گفت: در خصوص مواجهه دولت با دریافت کنندگان حقوق های نجومی معلوم است که با حمایت و تعاریفی که از بعضی از مدیران می‌کند، قصد برخورد جدی با این مسئله را ندارد و قصد مماشات دارد

 

به گزارش راه مبین به نقل از نسیم،  سید محمد جواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به به سرانجام نرسیدن مسئله فیش های حقوقی و برخورد با مدیران فاسد گفت: من معتقدم که حقوق‌های نجومی مسئله سیاسی نیست و فرا جناحی هم هست.

وی افزود: اگر قانون مبارزه با مفاسد اداری درست اجرا شده بود و اگر به همین قانون خدمات کشوری دقت شده بود و اگر شرکت‌های دولتی زیر حساب می‌آمدند که یک شرکت زیان‌ده که خود را زیان ده می‌داند سود می‌دهد و از پاداشش این مدیران استفاده می‌کنند نبود و دستگاه‌های ما نظارت می‌کردند ما به این وضع دچار نمی‌شدیم اما حالا چیزی است که رخ داده و من معتقدم همه دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی از جمله مجلس باید به دنبال این معنی باشند و جلوی این وضعیت بخور و بریز و بپاش را بگیرند.

ابطحی با بیان اینکه برای اصلاح روند دریافتی های خاص مجلس باید از خود شروع کند، افزود: من درکمیسیون اصل ۹۰ هم گفتم که ما در بحث مجلس هم می‌بینیم که بعضی‌ها که راننده یکی از مدیران مجلس بودند بعدها تبدیل به معاون یکی از بانک‌های مهم و خوب شدند.

وی در خصوص تعداد افرادی که دریافتی های نجومی داشته اند، گفت: مسئله فقط معطوف به حقوق‌های نجومی نیست بلکه رانت‌ها و وام گرفتن‌ها و تسهیلات با کارمزد پایین هم مطرح است اما آنچه که در کمیسیون اصل ۹۰ هم مطرح می‌باشد همان ۹۵۰ نفری است که اسم دادم.

ابطحی در ادامه گفت: در خصوص مواجهه دولت با دریافت کنندگان حقوق های نجومی معلوم است که با حمایت و تعاریفی که از بعضی از مدیران می‌کند، قصد برخورد جدی با این مسئله را ندارد و قصد مماشات دارد.

وی با بیان اینکه صرفا گفته می شود که در برخورد با این نجومی بگیران کاری انجام شده است اما چنین نیست، ادامه داد: الآن شاهدیم خیلی از مدیرانی که حق چندانی ندارند، کار چندانی ندارند و اثرگذاری هم ندارند از شرکت‌های مختلف پاداش می‌گیرند و هیئت مدیره خیلی از شرکت‌ها هستند که این مسائل باید نظم و ساماندهی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: معتقدم هم دستگاه‌های نظارتی که موظف به نظارت بودند و هم مدیرانی که احکام اینها را زدند باید پاسخگو باشند بنابراین صرفا نگویند که فلانی استعفا بدهد و برود چرا که باید دید آن کسی که این حکم را برایش زده چه کسی بوده ، او هم باید تهدید شود.

وی در پایان گفت: معتقدم اگر بخواهیم در خصوص دریافتی های نجومی علاجی داشته باشیم باید این دندان پوسیده را از ریشه بکنیم و بدانیم با روکش کردن این کار درست نمی‌شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.