دکه های سلامت در شهریار مستقر می شود

فرماندار شهرستان شهریار گفت: دکه های سلامت در سطح این شهرستان برای تامین و ارائه دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی مورد نیاز مردم در شهر و روستا مستقر می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،  طاهری فرماندار شهرستان شهریار از استقرار دکه های سلامت در سطح شهرستان به جهت تامین و ارائه دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی مورد نیاز شهروندان در شهر و روستا خبر داد و گفت: این دکه ها به منظور تسهیل دسترسی مردم شهرستان شهریار به اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا، با قیمتی قابل قبول و بصورت حذف واسطه ها در نظر گرفته شده است و دکه های سلامت تا اشباع بازار از اقلام مذکور به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

طاهری فرماندار شهرستان شهریار در مصاحبه ای با خبرنگاران شهرستان، ضمن قدردانی از مردم فهیم شهرستان شهریار که در ایام تعطیلات و روز طبیعت همکاری و همراهی مثال زدنی را از خود نشان دادند افزود: امیواریم با رعایت این فاصله گذاری اجتماعی بتوانیم با همکاری مستمر مردم به هدف خود در خصوص ساماندهی و کنترل ثابت ویروس کرونا در سطح شهرستان دست پیدا کنیم.

بنا بر این گزارش؛ فرماندار شهرستان شهریار در ادامه این مصاحبه با بیان اینکه به منظور تامین دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی برای شهروندان سطح شهرستان، اقدامی خوب توسط ستاد مقابله با کرونا شهرستان شهریار صورت گرفت، افزود: تعداد قابل قبولی دکه سلامت برای ارائه این وسائل در سطح شهرستان استقرار پیدا کرده و تعداد بیشتری نیز اضافه خواهد شد و لذا در نظر داریم تعدادی دکه سلامت سیار نیز برای روستاها فراهم کنیم تا امکان دسترسی مردم به این اقلام تسهیل گردد و بتواند دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی را از تولید به مصرف و بدون واسطه در اختیار عموم قرار دهد.

طاهری افزود: تولیدکنندگان این اقلام بهداشتی از دیروز شروع بکار کرده اند و آماده هستند تا تولیدات خود را با هزینه های معقول و بدور از برخی قیمت های سرسام آور در اختیار این دکه های سلامت قرار دهند که این قیمت های ناهمگون شکسته شود و ما بتوانیم تولیدات ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی را به حد قابل قبولی از سطح انتظار مردم برسانیم. همچنین از مردم تقاضا داریم نگرانی در خصوص کمبود این اقلام بهداشتی و ضدعفونی نداشته باشند زیرا نظر ما بر استمرار کار دکه های سلامت تا زمان اشباع شدن بازار می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با اشاره به اینکه تعطیلی صنوف در شهرستان شهریار نیز تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور می باشد که از طریق ستاد استانی به شهرستان های استان تهران ابلاغ خواهد شد خاطرنشان کرد: همه تصمیمات در جهت ایجاد و حفظ سلامت پایدار در سطح کشور خواهد بود و قطعا با در نظر گرفتن تمامی شرایط و با توجه به اهمیت هر صنف بازگشایی ها صورت گرفته و دستورالعمل های مناسب با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.

فرماندار شهریار با تاکید بر اینکه مردم همواره موضوع کرونا را جدی بگیرند و بویژه در این شرایط بیشتر حساسیت به خرج دهند خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات شاهد کاهش ۸۰ درصدی مسافرت ها بودیم و این از رعایت و توجه مردم خبر میدهد. در شهرستان شهریار نیز با توجه به کاهش آمار ورودی بیمارستان ها و افزایش خروجی آنها، رعایت کردن مردم در خصوص ویروس کرونا نمایان است اما بنظر ما کافی نیست لذا ما انتظار داریم این روند خوب شکل گرفته استمرار پیدا کند و روند بصورت طبیعی طی شود.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.