استقبال رسمی از رئیس جمهور ایتالیا

رئیس جمهور تا ساعاتی دیگر رسما از نخست وزیر ایتالیا استقبال می کند+فیلم

مراسم استقبال رسمی از ” متئو رنتز” نخست وزیر ایتالیا تا ساعتی دیگر با حضور رئیس‌جمهور در مجموعه سعدآباد برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، متئو رنتسی را دراین سفر، هیاتی ۲۵۰ نفره همراهی می کندکه نیمی ازآنان نمایندگان شرکتها، صاحبان صنایع و مقامات اقتصادی این کشور هستند.

آقای تخت روانچی معاون وزیرامور خارجه هم گفت: از ۲۸ سندی که در سفرآقای روحانی به ایتالیا امضا شد، تاکنون هشت سند اجرایی شده و درحال ایجاد زیر ساخت های اجرایی شدن بیست سند دیگرهستیم.

 این سفر در پاسخ به  سفر سال گذشته رئیس جمهور کشورمان به رم و امضای چندین قرارداد همکاری به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار با این کشور صورت می گیرد.

سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران، نخستین سفر رئیس دولت یک کشور مهم اقتصادی اروپا به ایران از زمان توافق هسته‌ای است .

جهانبخش مظفری سفیر کشورمان در رم با اشاره به برنامه‌های سفر نخست‌وزیر ایتالیا در ایران گفت: دیدار با  رییس‌جمهور، معاون اول رییس‌جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی دیگر از مسئولان کشور در کنار سفر به اصفهان از جمله برنامه‌های ماتئو رنتزی در سفرش به ایران است.

هیات ۲۵۰ نفری ایتالیایی ها به تهران متشکل از وزیر آموزش و پرورش و دانشگاه ها، برخی معاونین وزارت خانه ها، روسای موسسه بیمه ضمانت صادرات 'ساچه'، شرکت نفت 'انی' و اتحادیه صنایع 'کنفیندوستریا'، موسسه تجارت خارجی 'ایچه' ، نمایندگان شرکت های کوچک و متوسط، صاحبان صنایع و مدیران ارشد بانک های بزرگ ایتالیا نخست وزیر این کشور را همراهی می کنند.

دانلود

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.