راه پیروزی و پیشرفت ناامیدی از امریکاست

محسن رضایی؛

راه پیروزی و پیشرفت ناامیدی کامل از امریکاست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما هر زمان از آمریکا و قدرت های دنیا نا امید شدیم پیروز بودیم و پیشرفت کردیم. از آمریکا نا امید شدیم که بازی دراز ها رقم خورد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مهر، محسن رضایی در  مراسم بزرگداشت شهدای عملیات بازی دراز که در سرپلذهاب برگزار شد، اظهار داشت: عملیات بازی دراز حقایق زیادی را در خود دارد که باید به صورت مفصل و دقیق به آن پرداخت. فرماندهان و شهدای عملیات بازی دراز مخزن اسراری هستند که باید زائران این منطقه امروز و فردا با دست پر از این گنجینه بزرگ باز گردند.

وی با اشاره به جزئیاتی از عملیات بازی دراز افزود: ارتفاعات بازی دراز یک منطقه استراتژیک است که دسترسی به آن تسلط خاصی به دشت های اطراف از دشت ذهاب و گیلان و غرب گرفته تا خانقین عراق به صاحب آن خواهد داد. از طرفی دسترسی به این ارتفاعات مهم از طرف عراق آسان و از مسیر ایران بسیار صعب العبور است.

وی ادامه داد: به هر حال آنها پیش دستی کردند و این ارتفاعات را تسخیر کردند که در نتیجه آن توانستند به اکثر مناطق ۵ استان غربی کشور مسلط شوند. ۶ ماه ابتدایی جنگ بسیار تلاش شد با عملیاتهای مختلف که این مناطق آزاد شود اما توفیقی حاصل نشد و جنگ گره خورد. اینجا بود که امام فرمودند اگر جنگ ۲۰ سال طول بکشد ما ایستاده ایم.

بازی دراز طلیعه پیروزی های جنگ بود

رضایی با اشاره به گشایش جنگ در ۶ ماهه دوم سال ۶۰ تصریح کرد: عملیات فرمانده کل قوا در خوزستان، عملیات دشت های الله اکبر و بازی دراز طلیعه پیروزی ها بود که در واقع از آن به بعد گره جنگ گشوده شد و این گشایش ها نتیجه فورمولی بود که چند شاخص داشت.

ادامه داد: اولین شاخص این فورمول عملیات مشترک سپاه و ارتش بود که در آن وحدت در عملیات ایجاد شد و فرمانده اینجا شد خداوند. این فرماندهی مشترک نتیجه ایده شهیدان بروجردی و پیچک بود که با تضعیف بنی صدر میسر شده بود.

این فرمانده ارشد نظامی شاخص دوم فورمول پیروزی ها که با بازی دراز شروع شد را تلفیق عقلانیت و دانش جنگ با توکل و نیروی ایمان و اراده عنوان کرد و گفت: در این عملیات قبل از یورش بردن به مواضع دشمن ۵ ماه شهیدان پیچک و رزوایی عملیات های شناسایی و تحقیق را انجام دادند.

وی ادامه داد: به هر حال با توجه به تمام این موارد باید گفت که بازی دراز طلیعه گشایش ها در جنگ بود.

تلنگری در خصوص یادمان شهدا

رضایی در ادامه با اشاره به خاطره ای از رهبر معظم انقلاب گفت: دو سه سالی از زعامت ایشان به عنوان رهبر انقلاب گذشته بود که درجلسه ای با آقایان صفوی و ذوالقدر محضر رهبر معظم انقلاب رسیدیم تا در خصوص استفاده از برخی امکانات مهندسی و عمرانی برای آبادانی بقعه های امام زادگان کسب تکلیف کنیم که معظم له فرمودند پس بقعه های متبرک خودتان چه می شود؟ ما ابتدا متوجه نشدیم و پرسش کردیم که ایشان فرمودند مزار باکری ها و همت ها و … را می گویم… این تلنگری بود به ما که این یادمان های شهدا را دریابیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دوران بعد از جنگ گفت: امروز می بینید که پس از جنگ با تحریم و فشار به هر ترفندی که شده می خواهند اجازه رشد و پیشرفت به ایران ندهند و می بینید که بعد از توافق هسته ای به جای گشایش در مبادلات اقتصادی و بانکی پیام می دهند که صبر کنید شاید همین تحریم ها به بهانه تروریستی بازگردد. این یعنی چه؟

وی افزود: ما هر زمان از آمریکا و قدرت های دنیا نا امید شدیم پیروز بودیم و پیشرفت کردیم. از آمریکا نا امید شدیم که بازی دراز ها رقم خورد. از آمریکا نا امید شدیم که در انرژی هسته ای پیشرفت کردیم و قدرت هسته ای شدیم. تا زمانی که اجازه می دادند سوخت هسته ای از آرژانتین بخریم قدمی جلو نرفتیم ولی وقتی اجازه ندادند کسی به ما کمک کند و ما از آمریکا نا امید شدیم اتفاقی افتاد که قدرتهای جهان مجبور شدند پشت میز مذاکره با ما بیایند.

وی گفت: خطاب به برخی در داخل می گویم که آقایان از آمریکا نا امید شوید که اقتصاد و صنعت از فتح این کوه های سر سخت بازی دراز دشوار تر نیست.

آمریکا سگ زنجیری خود را در منطقه رها کرده است

رضایی با تبیین استراتژی جدید ایالات متحده علیه ایران گفت: آمریکا به دنبال تحریک منطقه برای ایجاد جنگ احزاب در منطقه است و برای این هدف سگ زنجیری خود یعنی عربستان را در منطقه رها کرده تا دیوانه وار کشورهای منطقه را به هم بریزد و دیدید که در اجلاس کنفرانس اسلامی با شیطنت تمام ۴ بند ضد ایرانی را وارد قطعنامه پایانی اجلاس کرد.

وی افزود: در کنار این آمریکا خودش می خواهد به آنچکه با جنگ علیه ایران به آن نرسیده است با دوستی دروغین به آن برسد و اگر عده ای بخواهند در داخل فریب بخورند و در جریان رودخانه ایالات متحد شنا کنند خود آنها نیز در کنار آمریکا و عربستان به یک تهدید فعال تبدیل خواهند شد و یقینا ایران این توطئه ها را تا یک حد مشخص بیشتر تحمل نخواهیم کرد.

وی دزدی میلیاردها دلار دارایی های ایران توسط آمریکا را نمونه ای از دوستی آمریکا عنوان کرد.

محسن رضایی در پایان با اشاره به اینکه ایران در همه مواضع خود صادق است، خاطر نشان کرد: ایران هیچگاه آغاز کننده جنگی نبوده است و از این به بعدهم نخواهد بود اما اگر تهدیدات منطقه ای بخواهد منافع انقلاب را به مخاطره بیاندازد برای کنار زدن تهدیدات قدرتمند خواهیم بود.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.