روزهای بد در انتظار دولت امریکا

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی ویدئویی خطاب به ملت ایران گفت: اطمینان داریم روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکاست.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از  خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام‌ ویدئویی خطاب به ملت ایران گفت: دیروز دولت ایالات متحده وعده‌ای که شش ماه بود درباره آن صحبت می‌کرد و در صحنه تبلیغاتی مانور می‌داد، سرانجام عملی کرد.

وی افزود: تحریم‌هایی که هدفشان مردم ایران هستند، کاملا واضح است آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌هایی که قبلا منحل شده بودند، را به این تحریم اضافه کرده بودند و این نشانگر استیصال دولت آمریکاست که دنیا در برابر آن ایستاده است.

وزیر امور خارجه اظهار کرد: هیچ دولتی در دنیا به غیر از چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما آمادگی این را نداشته که از اقدامات آمریکا پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را از اجماع بین‌المللی علیه یکجانبه گرایی آمریکا مشاهده کردیم.

وی افزود: اقدامات آمریکا اقداماتی است که با خشم فراوان انجام می‌شود و وظیفه دولت این است که اجازه ندهد این اقدامات خصمانه که علیه ملت ایران و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و از حاکمیت طراحی شده، به آنها ضربه وارد کند، دولت این کار را با تمام توان دنبال کرده و می‌کند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در صحنه دیپلماسی بسیار خوشحال هستیم که امروز همه دنیا دربرابر اقدام آمریکا علیه ایران ایستاده و با ایالات متحده همکاری نمی‌کند، امیدواریم آثار این مقابله جهانی را در آینده مشاهده کنیم.

ظریف تاکید کرد: دولت این وظیفه را دارد که چه با همراهی و چه بدون همراهی دیگران زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثر از تحریم‌ها را فراهم کند، بنده در جلسات هیئت دولت و سایر جلسات سایر اقدامات و تلاش‌های ریاست جمهوری، اعضای هیئت دولت و سایر نهادها و دستگاهای کشور هستیم، می‌توان این تضمین را بدهم که تلاش‌های لازم انجام داده و خواهیم داد.

وی ادامه داد: مردم ما مردمی بودند که همواره در برابر طرح‌ها و برنامه ریزی‌هایی کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند، کسانی بودند که برنامه‌های آنها را نقش بر آب کردند. اطمینان دارم مردم این بار هم این کار را خواهند کرد و تاکنون نیز همین را نشان دادند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اطمینان داریم روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکاست، اظهار کرد: دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست‌هایش به نفع آن مردم است.

ظریف افزود: دولتی که بیش از آنکه حتی به فکر منافع ملی آمریکا باشد به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیان خودش را تشکیل می‌دهند و بیشتر تلاش می‌کند جنایات رژیم سعودی و اسرائیل را بپوشاند تا اینکه سیاست در جهت منافع ملی آمریکا را دنبال کند. البته در گذشته هم دولت‌های قبلی آمریکا با همین سرو صدا‌ها و با همین بی احترامی‌ها نسبت به مردم بزرگ ایران کارشان را شروع کردند، ولی هر چه با تجربه‌تر در کارشان شدند، سیاست و لحنشان را نسبت به ایران عوض کردند.

وی گفت: یقین دارم دولت آقای ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست‌ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد کرد و آنها هم مجبور خواهند شد سیاست خود را عوض کنند.

وزیر خارجه در پایان خاطرنشان کرد: مردم تاریخ ساز ما بار‌ها نشان دادند توانسته‌اند تاریخ را عوض کنند و مسیر تحولات تاریخی را با تلاش، خودباوری و استقامت خودشان عوض کنند، این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و این بار هم آمریکایی‌ها از اقدامات نابخردانه خود پشیمان خواهند شد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code