ریابکوف از رایزنی‌های کارشناسی درباره برجام در آینده نزدیک خبر داد

معاون وزیرخارجه روسیه گفت: با توجه به وضعیت اپیدمی کرونا، نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام برگزار نمی‌شود، ولی گفت‌وگوهای تلفنی در این باره همواره ادامه داشته و رایزنی‌های در سطح کارشناسان در آینده نزدیک برنامه ریزی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،"سرگئی ریابکوف" ، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که شرکت کنندگان در کمیسیون مشترک برجام درباره توافق هسته‌ای با ایران ، با توجه به وضعیت اپیدمی ویروس کرونا در جهان، فعلاً برنامه‌ای برای برگزاری نشست حضوری ندارند ، ولی بحث و گفت‌وگو درباره اوضاع پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در قالب کنفرانس‌های تلفنی انجام می شود و رایزنی‌های در سطح کارشناسان در آینده نزدیک برنامه ریزی شده است.

ریابکوف در گفت‌وگو با این خبرگزاری در این باره گفت: «ما (طرفین باقی مانده در برجام) با یکدیگر به صورت کنفرانس تلفنی همواره در تماس هستیم. اخیراً چندین دور مذاکرات تلفنی در شکل و سطوح مختلف در این باره انجام  شده است، کارهای مشخصی هم به صورت دوجانبه با برخی شرکت کنندگان در حال انجام است ، بنابراین می توان گفت که روند رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد. ولی در خصوص برگزاری نشست‌های رو در رو و حضوری ، با توجه به وضعیت اپیدمی شیوع ویروس کرونا در جهان ،چنین جلساتی فعلاً برنامه ریزی نشده است.»

وی تأکید کرد که ارتباطات تلفنی بین طرفین اغلب برگزار شده و کلیه مسائل پیرامون توافقنامه هسته‌ای با ایران مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: «البته به نظر می رسد که یک سری رایزنی‌ها در سطح کارشناسی در این باره نیز قرار است در آینده نزدیک برگزار شود.»

نشست‌های کمیسیون مشترک برجام برای بررسی روند اجرای برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته‌ای ایران هر ماه یک بار برگزار می شود. رایزنی‌های قبلی بین نمایندگان کشورهای روسیه ، چین ، فرانسه ، انگلیس ،  آلمان و هیئت نمایندگی تهران با هماهنگی دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند ماه سال گذشته) در وین انجام شد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.