دادگستری

رییس دادگستری تهران به اعلام حکم بقایی واکنش نشان داد

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: به موجب قانون کسی که با اتهامات متعدد محکوم می‌شود، در مقام اجرا فقط مجازات اشد قابل اجراست.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از جام جم، غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعلام حکم دادگاه از سوی حمید بقایی مبنی بر محکومیت به ۶۳ سال حبس، اظهار کرد: به موجب قانون کسی که با اتهامات متعدد محکوم می‌شود، در مقام اجرا فقط مجازات اشد آن قابل اجراست، منتها بعضی از افراد شیطنت می‌کنند، فرقی هم نمی‌کند چه متهمین و چه شکات.

وی خاطرنشان کرد: می‌خواهند قصه را مهم جلوه بدهند بنابراین می‌آیند و محکومیت‌ها را جمع می‌کنند و می‌گویند فلانی به این میزان مجازات محکوم شده است.

رییس دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: قانون اینگونه در نظر گرفته که بابت هر عنوان اتهامی دادگاه باید مجزا بررسی کند و اولا ببیند آن عنوان اتهامی از نظر دادگاه مستند و مدلل هست و اگر هست رأی بدهد، محکوم کند و برای هر کدام از اینها رأی مجزا بدهد و اگر هم نیست تبرئه کند.

وی بیان کرد: در مقام اجرا ممکن است برخی از این موارد در مرحله تجدید نظر دچار تغییر و تحول شود و باید توجه کرد که ر مقام اجرا فقط مجازات اشد قابل اجراست. اگر همه مجازات‌ها هم مساوی باشند مثل اینکه فردی بابت ۱۰۰ فقره کلاهبرداری به ۱۰۰ تا ۱۰ سال حبس محکوم شود، فقط یک ۱۰ سال قابل اجرا است.

اسماعیلی گفت: ما باید بر مبنای حقوقی، قانونی و ضوابط و مقررات دادرسی و همچنین ضوابط و مقررات اجرای احکام نسبت به آراء صادره از ناحیه مراجع قضایی اظهارنظر کنیم. من بنا ندارم در رابطه با جزئیات این دادنامه تا قبل از قطعیت اظهار نظر کنم؛ لذا در مورد مصاحبه ایشان هم در مقام تأیید و تکذیب اصلا اظهارنظری نمی‌کنم.

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.