رییس شورا

رییس شورای اسلامی شهریار: عقب ماندگی های شهریار باید جبران شود

رییس شورای اسلامی شهریار با اشاره به اینکه شهریار بزرگترین شهرستان استان تهران و دوازدهمین شهرستان پرجمعیت کشور است، عقب ماندگی هایی در حوزه های عمرانی دارد که باید باسرعت جبران شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، بهزاد درخشان رییس شورای اسلامی شهر شهریار با بیان این مطلب افزود :در افق چشم انداز ۱۴۰۰، شهریار دارای۲۵۰هزار نفر جمعیت پیش بینی شده اما این جمعیت هم اکنون به حدود ۴۰۰ هزار نفر می رسد که کمبود ها و کاستی هایی در بخش های مختلف و سرانه ها شاهد هستیم.وی با اشاره به عقب ماندگی های شهریار گفت : کرج در سال ۱۳۳۰ و شهریار در سال ۱۳۳۱ دارای شهرداری شدند این درحالی است که کرج به دنبال تحقق بودجه سه هزار میلیارد تومانی و شهریار با فاصله بسیار به دنبال تحقق بودجه ۵۵۰ میلیارد تومانی است.
رییس شورای اسلامی شهریار اضافه کرد: تا پایان سال نیزدر خوشبینانه ترین وضع، حدود چهل درصد بودجه جذب خواهد شد این درحالی است که درآمد شهرداری به دلیل مشکلات قضایی و شرایط سخت حاکم بر شهرداری در سالجاری ،به چهل میلیون تومان در روز کاهش یافته است.وی افزود: شعار تحقق بودجه هزار میلیارد تومانی برای شهریار ، شعار بیراهی نبوده و شهریار با توجه به قابلیت های اقتصادی ، سرمایه گذاری و گردشگری و افزایش بهره وری ،می تواند به این هدف دست یابد.
وی با اشاره به توانمندی شهریار در حوزه اقتصادی گفت : طبق ممیزی املاک ،شهرداری دارای پنج هزار میلیارد تومان املاک شهری است که می توان با ایجاد شرکت های فعال درزیرمجموعه ، برای آن ارزش افزوده ایجاد کرد.
این مقام مسئول، نگاه خدماتی صرف به شهرداری را اشتباه دانست و گفت: باید به سمت حاکم کردن نگاه اقتصادی در شهرداری حرکت کرد و با مدیریت علمی و جهادی و با نگاه خدمت به رفع کمبودها و جبران عقب ماندگی ها همت گماشت.

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.