ترکمانی

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهریار:

ساخت چندین واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه توسط بسیج شهرستان شهریار/بیش از دهها هزار گردان رزمی بسیج آماده دفاع از کشور هستند

سرهنگ اکبر ترکمانی جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهریار و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر وحیدیه شهریار ضمن اشاره به فرارسیدن هفته بسیج به تشریح عملکرد بسیج و نقش آفرینی آن در عرصه های مختلف جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، سرهنگ اکبر ترکمانی جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهریار و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر وحیدیه شهریار ضمن اشاره به فرارسیدن هفته بسیج به تشریح عملکرد بسیج و نقش آفرینی آن در عرصه های مختلف جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهریار گفت: در سال ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید این افتخار برای دشمنان قابل هضم نبود برای همین دشمنان دست به دست هم داده و برای از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توطئه چینی کردند.

سرهنگ ترکمانی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی آرزوی ۱۲۴ هزار پیامبر و ائمه اطهار بود چرا که به جز پیامبر اکرم، امیر المومنین و امام حسن(ع)، ائمه بنا بر شرایط نتوانستند حکومت اسلامی تشکیل دهند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان تلاش کردند با ایجاد شورش و اختلافات قومی قبیله ای در نقاط مختلف کشور، انقلاب را از مسیر اصلی خود منحرف کنند، از جمله این شورش ها می توان به شورش های کردستان، آذربایجان و سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

ترکمانی بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره)، با رهبری مدبرانه خود تمام فتنه ها و نقشه های دشمنان را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران خنثی کردند. امام خمینی با تیزبینی دستور تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را صادر کردند، بسیجی که در مقابل اکثر فتنه های دشمنان ایستاد و از میهن عزیزمان دفاع کرد.

سرهنگ اکبر ترکمانی با اشاره به دستاوردهای بسیج گفت: استکبار جهانی و در راس آن ها آمریکا، با تحریک صدام حسین به مرزهای جمهوری اسلامی حمله کردند اما با حضور بسیج در جبهه های جنگ، این حمله دفع شده و دشمن خوار و خفیف شد. در دوران جنگ تحمیلی ما تنها ۳۰۰ گردان رزمی داشیتم اما امروز به لطف خدا بیش از دهها هزار گردان رزمی آماده دفاع از مرزهای کشور عزیزمان هستند.

ترکمانی بیان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای بسیج الگوبرداری سایر کشورها از جمهوری اسلامی ایران است، نمونه بارز آن حزب الله لبنان با رهبری سید حسن نصرالله است، آن ها توانستند رژیم اشغالگر قدس را در جای خود بنشانند، در سوریه و عراق با تدبیر سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید همدانی بسیج تشکیل شد و در مقابل فتنه های جهانی ایستادگی کرده و اجازه عملی شدن نقشه های شوم دشمنان را ندادند.

وی گفت: سند و پرچم افتخار بسیج ما، شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم هستند، آن هایی که در راه دفاع از حرم آل الله به شهادت رسیدند.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهریار ادامه داد: دشمنان دائما در تلاش هستند تا با فتنه ها و نقشه های شوم انقلاب را از مسیر اصلی خود منحرف کنند پس باید همواره هوشیار بوده و با دقت عمل کنیم، دشمن جنگ رسانه ای و جنگ در فضای مجازی را به راه انداخته و به دنبال ضربه زدن از طریق این روش به ملت ما است.

وی بیان کرد: بعد از جنگ تحمیلی خرابی ها زیادی در نقاط مختلف کشور به وجود آورد، تشکیل بسیج سازندگی نقش بسیار زیادی در تسریع روند آبادانی کشور پس از جنگ داشت، در همین زلزله اخیر کرمانشاه نقش بسیج سازندگی و همچنین بسیج شهرستان شهریار پررنگ بود چرا که بسیجیان با غیرت و توانمند شهرستان شهریار چندین واحد مسکونی را برای زلزله زدگان کرمانشاه احداث کردند.

سرهنگ ترکمانی گفت: بسیج جامعه پزشکی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم حضور پررنگی دارند، آن ها با ویزیت رایگان، با آموزش بهداشت، تست های قند خون و سایر اقدامات بهداشتی به مردم محروم آن مناطق یاری می رسانند.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهریار در پایان ضمن اشاره به وضعیت تاسف بار یمن گفت: قطعا همه مسلمانان باید برای نجات مردم یمن دست به دعا بلند کنند، رزمندگان یمن با کمترین امکانات و تجهیزات در مقابل اسکتبار جهانی ایستادگی می کنند، آمار های یونیسف نشان می دهد بیش از ۸ میلیون کودک یمنی به آب آشامیدنی دسترسی ندارند، سوالی که در این بین مطرح است آن است که حقوق بشر کجاست؟سازمان های بین المللی پرمدعا کجا هستند و چرا اقدامی انجام نمی دهند؟

ترکمانی

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.