سردار دهقان

سردار دهقان:

سامانه اس۳۰۰ به طور کامل در اختیار ایران قرار گرفته است

وزیر دفاع: سامانه هوایی پدافند اس ۳۰۰ را از روس ها به طور کامل تحویل گرفتیم و مذاکره ای درباره سامانه اس۴۰۰ نداشتیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ دهقان در نشست خبری که در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی برگزار شد با اشاره به روند تحویل گیری این سامانه افزود: پس از عقد قرارداد برای دریافت این سامانه از روس ها، طرف روس به بهانه قطعنامه های شورای امنیت این قرارداد را یک طرفه لغو کرد و بر این اساس به مراجع حقوقی شکایت کردیم.

وی گفت: در دولت یازدهم مباحثی با طرف روس مطرح شد که یکی از آنها قرارداد خرید این سامانه بود و در نشست رئیس جمهور کشورمان با پوتین این موضوع مطرح شد.
وزیر دفاع افزود: در نخستین سفرم در نسشت امنیت بین الملل این موضوع را مطرح کردم و  قرار شد وزیر دفاع روسیه پیگیری های لازم را داشته باشد در دومین اجلاسی که حاضر شدیم موافقت رئیس جمهور روسیه اعلام شد.
وی گفت: همچنین مقرر شد قرارداد قبلی احیا و تکمیل شود و هنگامی که روس ها سامانه را تحویل ایران دادند ایران از شکایت خود صرف نظر کند .
سردار دهقان افزود: با تحویل این سامانه، شکایتمان را پس گرفتیم ضمن آنکه در ادامه قرارداد، هر گاه روس ها کارشکنی کنند باز هم راه مطرح شدن شکایت وجود دارد.
وی گفت: هیچ گاه موضوع خرید سامانه اس ۴۰۰ مطرح نشده است البته در آن دوران آنها سامانه های دیگری را پیشنهاد می کردند اما ما نپذیرفتیم .
سردار دهقان در ادامه با اشاره به موضوع خرید سلاح سبک کلاشینکف گفت: در۱۰ سال گذشته به علت اولویت طرح های هوا و فضا و دریایی تولید سلاح های سبک کم شده بود اما با توجه به بحران های منطقه ای این خرید صورت گرفت که البته زیرساخت هایی نیز برای تولید این سلاح در داخل فراهم شده است.
وزیر دفاع افزود: ما در داخل کشور امکان تولید سلاح های سبک و انفرادی را داریم و همه نیازهای نیروهای مسلح در کشور فراهم می شود.

 ترکیه به نوعی درصدد جبران گذشته است


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ترکیه با درک واقعیت و پذیرش سیاست های جمهوری اسلامی ایران، به نوعی درصدد جبران گذشته است.
سردار سرتیپ دهقان در نشست خبری مبنی بر اینکه آیا امکان دارد ترکیه به جمع کشورهای مبارزه کننده واقعی با تروریسم منطقه ای اضافه شود ؟ افزود: ما شاهد تحولات اساسی در منطقه هستیم .
وی گفت: با شکل گیری اتحاد سه گانه عربی، آمریکایی و اسرائیلی در منطقه، جبهه ای در مقابل جریان مقاومت شکل گرفت که البته اقدامات این مثلث عملا به نتیجه نرسید.
سردار دهقان افزود: آنچه در چند سال اخیر و بعد از بیداری اسلامی در سطح منطقه و کشورهای عربی و اسلامی رخ داد، این (اتحاد) سه گانه را به نوعی شکل داد برای اینکه از شکل گیری و اعتلای این حرکت و تحقق اهدافی که جریان مقاومت داشت جلوگیری کنند.
وی گفت: طبیعی است آن رویکرد عملگرایی این اقتضا را دارد که آنها با توجه به تحلیلی که از شرایط دارند، مواضع خودشان را اصلاح کنند.
سردار دهقان افزود: از طرفی عربستان در تجاوز به یمن ناکام ماند و از سویی دیگر ترکیه هم در حمایت از تکفیری ها،  سرمایه گذاری خود را بر باد دید بر این اساس درصدد جبران گذشته بر آمده است.


 منافقین  با هر که ارتباط برقرار کنند نحوست را  منتقل می کنند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: به نا اهلان سعودی اعلام می کنیم منافقین آنقدر پست و فرومایه و نحس هستند که با هرکه پیوند برقرار کنند این نحوست به آنها نیز منتقل می‌شود.
سردار دهقان در نشست خبری در آستانه روز صنعت دفاعی افزود: عربستان از منافقین به عنوان جریان جاسوسی علیه ایران استفاده می‌کند.
وی گفت: می‌خواهم از همین جا به عربستان این پیغام را بدهم که جریان منافقین به عنوان جریان منحوس به هیچ عهدی که بسته، پایبند نبوده و جاسوسی و نوکری آنها برای شما نیز از همین موارد است و حمایت شما از منافقین یک لکه ننگ در حرکت‌های شما تلقی خواهد شد.
وزیر دفاع با ابراز امیدواری از اینکه جریان داعش در عراق به پایان عمر خود برسد، گفت: با آزادی موصل، انشاالله تغییرات مهمی در عراق شکل خواهد گرفت و داعش به روزهای پایانی عمر خود نزدیک می‌شود.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.