رهبر

رهبر انقلاب:

سردار سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود/ دیشب یک «سیلی» به آمریکا زده شد

رهبر انقلاب فرمودند: سردار سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود؛ برخی شجاعت دارند اما تدبیر ندارند و برخی اهل تدبیر هستند، اما دل و جگر اقدام را ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا‏، امروز به‌مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام‌خمینی (ره) سخنرانی کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: این مراسم چهل سال است که هر سال با عظمت برگزار می‌شود، مردم سراسر کشور در روز ۱۹دی به مناسبت آن حادثه مهم و تاریخ ساز چشمشان به مردم قم است.

فرمانده معظم کل قوا تصریح کردند: درباره ۱۹ دی، باید فکر کنیم، درس بگیریم اکثر شما آن روز نبودید و آن روز را ندیدید، لکن آن روز خاطره اش زنده است و باید از آن درس بگیریم، گذشته باید همیشه راهنما و چراغ راه آینده باشد.

رهبر انقلاب بیان کردند: قضیه ۱۹ دی این‌طور بود که به خاطر دفاع از مقابل مرجعیت رهبر عظیم شأن و انقلاب که آن زمان در کشور نبودند، مردم قم آمدند برای دفاع از ایشان در قابل نیرو‌های مسلح رژم طاغوت سینه سپر کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: همین حرکتی که در آن روز فقط به خاطر ایمان و غیرت دینی از سوی مردم انجام شد، خدای متعال برکت داد و به قیام عظیم ماه بهمن سال ۵۷ منتهی شد. همین حرکت تعدادی از مردم با اخلاص قم چنین انقلاب عظیمی را کلید زد، البته عوامل زیادی موجود دارد، اما مهم این است که سر آغاز حرکت اقدام مردمی از روی ایمان و اقتدار مردم بود.

رهبر انقلاب تأکید کردند: در این قضیه کار بزگی انجام گرفت، انقلاب بزرگی انجام شد و مسیر منطقه و تاریخ جهان بعد‌ها قضاوت خواهد کرد. هدایت و قدرت الهی را این طور ببینیم در حوادث زندگیمان.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: آن روز مردم دستشان خالی بود امروز به حمدالله ما دستمان پر است. مردم ایران امروز مجهز هستند در مقابل زورگویان عالم لکن تکیه به ابزار نظامی نیست. ابزار نظامی آن وقتی فایده می‌بخشد که متکی باشد به همان ایمان و غیرت دینی. آن وقت است که ابزار نظامی اثر و کارگشایی می‌کند.

رهبر انقلاب تأکید کردند: نگذارید این درس فراموش شود، چه مسئولان تبلیغات کشور، چه علمای قم، چه جوانان فعال حوزه فرهنگی کشور، نگذارید این درس فراموش شود، درس شروع مظلومانه متکی به ایمان دینی و برکتی که خداوند متعال به این حوادث می‌دهد. امروز کمیت و کیفیت جوان مومن و پایند از اول انقلاب خیلی بیشتر است، امروز ناراضی نیستیم، اما مراقب باشید راه درست طی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی بیان کردند: این روز‌ها خیلی درباره این شهید بزرگ، این رفیق خوب، خوشبت و شجاع ما که به ملکوت اعلا پیوست، حرفای درستی گفته شد.

رهبر انقلاب تأکید کردند: شهید سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود، صرف شجاعت نبود بعضی‌ها شجاعت دارند، اما تدبیر لازم برای این شجاعت را ندارند، بعضی‌ها اهل تدبیرند، اما اهل اقدام و عمل نیستند، دل و جگر را ندارند. این شهید عزیز ما هم دل و جگر داشت، به دهان خطر می‌رفت و ابایی نداشت. این شجاعت و تدبیر فقط در میدان نظامی نبود. در میدان سیاست هم همین‌طور بود.

فرمانده معظم کل قوا  فرمودند: او به کمک ملت‌های منطقه توانست همه نقشه‌های نامشروع آمریکا را در منطقه غرب آسیا خنثی کند، این آدم توانست درمقابل تشکیلات که با پول و توانایی‌های دیپلماسی آمریکایی و زورگویی‌های آمریکا روی کشور‌های ضعیف داشتند، قد علم کند و نقشه‌هایی که تهیه شده بود را در منطقه غرب آسیا خنثی کند.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه نقشه آمریکا در عراق، سوریه و لبنان به کمک این شهید عزیز خنثی شد، تصریح کردند: آمریکایی‌ها عراق را مانند رژیم پهلوی می‌پسندند، نقطه‌ای باشد پر از نفت و هر کاری می‌خواهند انجام دهند مانند آن گاو شیرده، اما مرجیعت در برابر آن ایستادند و حاج قاسم به همه آنها به عنوان یک مشاور مدد رساند. امروز هم دست لبنان و هم چشم لبنان حزب الله است و نقش شهید عزیز ما در این حالت نقش ممتاز و شایسته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: یک فصل دیگر در مورد شهید سلیمانی، برکات این شهادت عظیم است، این شهید عزیز هر وقت گزارش کتبی و شفاهی از کار‌هایی که انجام داده بود، به ما می‌داد، بنده قلبا و زبانا او را تحسین می‌کردم، اما امروز در برابر کار‌هایی که انجام داد تعظیم می‌کنم.

رهبر انقلاب تصریح کردند:  از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می‌کنیم. شهادت او زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ همه دنیا کشید، عهده‌ای می‌خواستند وانمود کنند که انقلاب در کشور نابود و مُرده است، البته عده‌ای هم سعی می‌کنند این اتفاق بیفتد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار کردند: از شهادت تعدادی از مردم کرمان که در جریان تشییع سردار متأثرم و به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گویم.

رهبر انقلاب تصریح کردند: شهادت سردار سلیمانی چشمان غبار گرفته را باز کرد. دشمن سعی می‌کرد این مجاهد عظیم‌شأن را تروریست معرفی کند، آمریکایی‌های دروغگو و هجو گو که واقعا ارزشی برای حرفای آنها نمی‌شود قاعل شد، سعی می‌کردند این چنین رفتار کنند اما ملت ایران به دهان آنها زد. حادثه مهمی اتفاق افتاده، بحث انقام چیز دیگر است، حالا دیشب سیلی به آنها زده شد، که این بحث دیگری است.

 

 

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.