سرهنگ مکرمی

فرمانده انتظامی شهرستان شهریار:

اطلاع رسانی نادرست موجب مخدوش شدن چهره اجتماعی شهرستان شهریار می شود/برخی دستگاه ها در جمع آوری معتادین کم کاری می کنند/افزایش ۴۱ درصدی کشفیات پلیس نسبت به سال گذشته

سرهنگ فریدون مکرمی گفت:در مجموع شش ماه گذشته در سال ۹۵ میزان کشفیات فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار به میزان ۶۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. میزان دستگیری سارقین شهرستان با افزایش چشمگیر ۴۱ درصدی همراه بوده است البته این میزان نشان از افزایش سرقت ها و جرم و جنایت ندارد بلکه حاکی از افزایش همت و پیگیری پلیس است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، سرهنگ فریدون مکرمی اصل، فرمانده انتظامی شهرستان شهریار در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد ضمن تاکید بر روی لزوم ارتباط موثر با اهالی رسانه افزود: بر این باور بودیم که ارتباط فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار با رسانه ها ارتباط قوی و موثری نبود لذا این نشت هم اندیشی و پرسش و پاسخ را برگزار کردیم تا این ارتباط قوی تر و با کیفیت تر ادامه یابد و امیدواریم اینگونه نشست ها مستمر بوده تا مردم عزیز نیز بتوانند بدون واسطه اخبار صحیح را دریافت کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهریار ادامه داد: برخی از اخبار مربوط به ناهنجاریهای اجتماعی مانند قتل، جنایت، گروگان گیری، دزدی و غیره ممکن است در شهر دیگری رخ داده شود اما سرنخ های آن موضوع در شهریار مشخص می شود که نمونه آن، موضوع قتل است و ممکن است فردی  را در شهرستان دیگری به قتل رسانده باشند و جسد مقتول را به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص در شهریار رها کرده باشند و در رسانه ها این خبر با عنوان قتل در شهریار منتشر می شود که ما به دنبال این هستیم تا این موضوعات را با اصحاب رسانه مطرح و در جهت حل آن ها بکوشیم.

سرهنگ مکرمی

سرهنگ مکرمی اصل درباره لزوم ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه افزود: موضوع امنیت اجتماعی موضوع بسیار مهمی است که در عرض یک روز و شب ایجاد نخواهد شد و مستلزم آن است که کم کم مردم به مجموعه پلیس اعتماد کنند. برای مثال در کشورهای خارجی مردم وقتی پلیس را می بینند احساس ناامنی می کنند و رعب و وحشت در دل آن ها به وجود می آید اما خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران این موضوع کاملأ جنبه عکس دارد و مردم با دیدن مامور پلیس احساس امنیت می کنند.

وی با بیان آماری از عملکرد پلیس در شش ماهه نخست سال گفت:  در سال ۹۵ میزان کشفیات فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار به میزان ۶۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.همچنین میزان دستگیری سارقین شهرستان با افزایش چشمگیر ۴۱ درصدی همراه بوده است البته این میزان نشان از افزایش سرقت ها و جرم و جنایت ندارد بلکه حاکی از افزایش همت و پیگیری پلیس در کشف و شناسایی مجرمین است.

سرهنگ مکرمی

وی درباره جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر در سطح شهرستان شهریار گفت: عدم موفقیت پلیس در این موضوع مربوط به دو عامل می شود: اولین موضوع بحث خلأ قانونی در این حوزه است که ما معتاد را در قانون مجرم نمی دانیم که او را دستگیر کنیم و موضوع دوم بحث عدم همراهی برخی از سازمان ها و ارگان ها  است که وظیفه دخالت در این حوزه را دارند اما از آن سر باز می زند. این یکی از موضوعاتی است که باید با قدرت پیگیری شود اما لازمه این امر احداث چند گرمخانه در شهرستان شهریار  است اما متاسفانه برخی دستگاه ها همکاری لازم را برای تحقق این موضوع ندارند و بحث عدم منابع مالی را مطرح می کنند.

مکرمی تصریح کرد: فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار آمادگی کامل را برای برگزاری مطلوب عزاداری اربعین دارد و تلاش کرده تا مردم عزیز با آرامش خاطر منازل خود را برای عزاداری این روز ترک کنند چرا که پلیس با هوشیاری، شبانه روز در جهت ایجاد امنیت برای مردم عزیز جان فشانی می کند.

سرهنگ مکرمی

سرهنگ مکرمی در پاسخ به سوال خبرنگار راه مبین مبنی بر نحوه عملکرد پلیس در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای است که بر دوش تمام افراد جامعه است نه فقط پلیس و ما نباید صرفا پلیس را در این حوزه دخیل بدانیم البته ما به صورت شبانه روزی در این حوزه مشغول به فعالیت هستیم و حتی در همین شهرستان شهریار به برخی تولیدی های پوشاک و البسه تذکر دادیم که در تولیدات خود موازین دینی و شرعی را رعایت کنند.

 سرهنگ مکرمی اصل در پایان افزود: بنده در طی این سالیانی که مشغول به خدمت بودم تلاش کردم مردم از من به نیکی یاد کنند و بعدها شرمنده آنان نشوم. بنده از مردم عزیز خواهش می کنم انتقادات خودشان از پلیس را به سامانه ۱۹۷ ارسال کنند. بنده با دقت تمام آن ها را پیگیری می کنم و این اطمینان را می دهم که تمامی آن ها توسط من و همکارانم رصد خواهد شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.