خاویار ایرانی

سلطان خاویار ایران در دهه۴۰ +تصویر

در خرداد سال ۱۳۴۰ خبری در روزنامه اطلاعات منتشر شده که از بازداشت سلطان خاویار ایران حکایت می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، با گشت و گذر در میان روزنامه‌های تاریخی می‌توان به سوژه‌های جذابی دست یافت. در خرداد سال ۱۳۴۰ خبری از بازداشت سلطان خاویار ایران منتشر شد. به نظر می‌رسد این خانم با امیرهوشنگ دولو قاجار، از دوستان و نزدیکان شاه، ارتباط فامیلی داشته است.

این زن سلطان خاویار است! + عکس

«اطلاعات» در جزییات این خبر آورده است: امروز خانمی که واسطه فروش خاویار ایران در بازار‌های دنیا بود به بازپرسی دیوان کیفر احضار شد. از صبح امروز با توجه به انتظاری که از چند روز قبل پیرامون احضار عده‌ای از متهمین پرونده شیلات در دادسرای دیوان کیفر وجود داشت، بانوی نسبتاً سالخورده‌ای که هیچ‌کس او را نمی‌شناخت، در راهرو دادسرای دیوان کیفر دیده می‌شد.

این زن سلطان خاویار است! + عکس

ضمن تحقیق معلوم شد وی خانم دولو واسطه معاملات بزرگ شیلات ایران با بازار‌های دنیا می‌باشد.

در تحقیقات خبرنگار ما مسلم شد که خانم دولو که از صبح امروز مورد تحقیق قرار گرفته است واسطه انجام و خرید و فروش کلیه خاویار‌های ایران بوده است. به این معنا که قرارداد‌های مربوط به فروش خاویار ایران در بازار‌های دنیا توسط این خانم بسته شده است و کلیه خریداران خاویار در خارج برای خرید و یا انعقاد قرارداد با خانم دولو سرکار داشته‌اند و حتی در خارج این خانم معروف به سلطان خاویار ایران بوده است.

گفته می‌شود نامبرده در سوءاستفاده‌های انجام شده در شرکت شیلات و تحویل و تحول خاویار مرغوب و نامرغوب در شرکت شیلات دست داشته است. تحقیق از خانم دولو تا آخر وقت امروز ادامه داشت.

آخر وقت امروز خبرنگار ما اطلاع داد که نیم ساعت بعد از ظهر امروز بازپرس دیوان کیفر تحقیقات خود را از خانم احسان نیکخواه دولو خاتمه و قرار بازداشت نامبرده را به اتهام تصرف غیرقانونی و سوءاستفاده صادر کرد. خانم نامبرده به قرار بازداشت خود اعتراض کرد و پس از ترک بازپرسی تحویل زندان زنان گردید.

منبع: فارس

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.