آیت الله سبحانی:

سند ۲۰۳۰ باید باطل شود

یکی از مراجع تقلید با تأکید بر اینکه سند ۲۰۳۰ باید ابطال شود، گفت: چرا کشورهایی که ۴۰۰ سال تمدن دارند، بیایند به کشور ما مسائل فرهنگی را آموزش بدهند این واقعا خجالت آور است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از مهر،  آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار جمعی از فعالین فرهنگی کشور با اشاره به استعمار غرب گفت: غرب هر زمان بخواهد شرق را استعمار کند، ابتدا از طریق استعمار فرهنگی وارد می‌شود و از این طریق به استعمار سیاسی و اقتصادی می‌رسد.

وی ادامه داد: کشورهای غربی ابتدا آموزش و پرورش را در دست می‌گیرند و سپس وارد حوزه سیاست می‌شوند، در نهایت اقتصاد مملکت را به دست می‌گیرند و این گونه استعمار را از ۱۵۰ سال پیش شاهد هستیم؛ چگونه است و چرا کشورهایی که ۴۰۰ سال تمدن دارند، بیایند به کشور ما مسائل فرهنگی را آموزش بدهند و این خجالت آور است.

استاد برجسته حوزه با بیان این که درس‌هایی سال گذشته درباره ایثار در کتاب‌ها بود که امسال نیست، گفت: این مملکت با ایثار بنا شده و اگر بخواهید این‌ها را حذف کنید، چیزی از کشور باقی نمی‌ماند؛ اگر ایثار نبود، امروز جمهوری اسلامی ایران طعمه دیگران بود.

وی تأکید کرد: کشور ما با جهاد و شهادت و ایثار برپا شده است، آنچه ما را مقاوم کرده، ایثار بود و از رئیس جمهور انتظار دارم، کلمه توقف را در خصوص سند ۲۰۳۰ یونسکو ذکر نکند، بلکه بگوید که این سند ابطال شده است.

آیت الله سبحانی افزود: برخی می‌گویند، سند ۲۰۳۰ تعهدآور نیست، اگر این گونه است، پس چرا امضا کردید، علاوه بر این هم می‌گویند، ما سند را با تحفظ امضا کردیم، در حالی که امضای آن‌ها زیر سند است و غربی‌ها توجهی به حواشی نمی‌کنند، توقف سند فایده‌ای ندارد و باید این سند را ابطال کنیم و به یونسکو بازگردانیم.

وی در پایان با بیان این‌که شما برای ما تعیین تکلیف کنید اهانت است، اظهار کرد: ما از لحاظ فرهنگی غنی هستیم، قرآن و روایات پر از مسائل فرهنگی است، اساتید و دانشمندان زیادی در عرصه‌های مختلف داریم؛ نیازی به برنامه‌ریزی بیگانگان نداریم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.