زن

سوء استفاده از زنان برای تبلیغ محصولات

اسدی گفت: برنامه‌ریزی‌های خوبی برای نظارت بر تبلیغات شبکه‌های مجازی انجام شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازمسعود اسدی سرپرست تبلیغات و اطلاع رسانی معاونت مطبوعاتی، در خصوص تبلیغ برخی محصولات در شبکه‌های مجازی و عدم توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مسئله، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: موضوع شبکه‌های مجازی و نظارت بر تبلیغات و آگهی‌های آن در دستور کار وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار دارد. در شورای فعالیت در فضای مجازی جلسه ای داشتیم و از حدود یک الی دو ماه پیش به سایت‌های اینترنتی تبلیغاتی ورود پیدا کردیم و برخی از سایت‌های بدون مجوز را فیلتر کردیم. در حال حاضر دستور العمل نظارت بر آگهی‌های فضای مجازی تهیه شده و هر شخصی که در فضای‌های اینترنتی قصد تبلیغات داشته باشد، باید مجوز بگیرد.

وی افزود: ما ساز و کار نظارت بر کانون‌های تبلیغاتی را تهیه کرده‌ایم. امیدواریم که در اردیبهشت ماه ساز و کار و ابزار تهیه شده برای رصد شبکه‌ها، سایت‌ها و حوزه‌های اینترنتی به کار گرفته شود.

اسدی در خصوص نظارت بر تبلیغات‌ اینستاگرام گفت: ما قدم به قدم پیش می‌رویم و می‌دانید که نظارت بر حوزه فضای مجازی کار آسانی نیست. خصوصاً شبکه‌هایی که همانند شبکه‌های ماهواره ای از نظر ما رسمی و مجاز نیستند. شاید ما نتوانیم به شبکه‌های ماهواره ای خارج از کشور کاری داشته باشیم، ولی با آگهی‌هایی که از آن شبکه مشاهده می‌شود، برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه شیوه برخورد ما با تبلیغات در اینستاگرام همانند شیوه برخورد با سایت‌های تبلیغاتی است، بیان کرد: ما با صاحبان آگهی‌ها برخورد می‌کنیم. تبلیغاتی در فضای مجازی دیده می‌شود و از نظر ما نظارت بر آن باید تمام روز و ۲۴ ساعته باشد. همه حوزه‌ها در شبکه‌های ماهواره ای، رادیو و تلویزیون رصد می‌شوند و فضای مجازی با خصوصیت خاص خود زمان می‌طلبد که با برنامه ریزی انجام شده در اردیبهشت ماه کار رصد بر آگهی‌های آن شروع می‌شود.

وی ادامه داد: از نظر ما رصدی مهم است که ۲۴ ساعته صورت گیرد. برنامه ریزی‌های ما در اردیبهشت ماه انجام خواهد شد تا تمام تبلیغاتی که در حوزه اینترنت است، رصد شود. باید تمام آگهی‌ها در چارچوب قوانین و مقررات قرار داشته باشند.

اسدی در خصوص قولی که پیش از این مدیران وزارت ارشاد برای پیگیری چنین آگهی‌هایی در فضای مجازی داده بودند، گفت: قول‌هایی که پیش از این داده شده است، مبنای برنامه ریزی‌های ما بوده و پایه‌ برنامه ریزی‌های ما به آن قول‌ها باز می‌گردد. برنامه ریزی‌های ما برای حفظ ارزش‌های ملی و حقوق مصرف کننده رصدی ۲۴ ساعته خواهد بود.

گفتنی است؛ چندی پیش تیزر تبلیغاتی یک برند شکلات ایرانی از شبکه ویدئویی آپارات به نمایش درآمد و سیل عظیم انتقاد کاربران فضای مجازی را به همراه داشت. علت بازخوردهای منفی به این ویدئوی تبلیغاتی این است که در تک تک ثانیه‌های آن، استفاده ابزاری و جنسی از «زن» به چشم می‌خورد و محتوای آن را می‌توان کاملاً خارج و مخالف با عرف و موازین شرعی دانست

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.