شهادت ۱۶هزار یمنی و ویرانی ۴۲۹هزار منزل در بیش از پنج سال جنگ‌افروزی عربستان

مرکز قانونی حقوق و توسعه در یمن به ارائه آماری از پنج سال جنگ و ویرانگری در یمن و کشتار مردم بی‌دفاع این کشور به‌دست متجاوزان سعودی و متحدانشان پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، بر اساس آمار این مرکز، پس از گذشت بیش از پنج سال جنگ، ملت یمن همچنان در معرض انواع جنایات وحشیانه و محاصره ظالمانه رژیم سعودی و امارات و متحدان غربی‌اش قرار دارد.

طی بیش از پنج سال جنگ، ۱۶ هزار و ۷۵ شهروند بی‌دفاع یمنی از جمله سه‌هزار و ۹۳۱ کودک و دوهزار و ۴۶۲ کودک شهید و بیش از ۲۵ هزار نفر هم زخمی شدند.

در این مدت در حملات مستمر جنگنده‌ها و حملات موشکی و توپخانه عربستان و متحدانش، ۴۲۸ هزار و ۸۲۸ باب واحد مسکونی ویران یا متضرر شد.

تخریب ۱۵ فرودگاه، ۱۴ بندر، ۷۳۹ مخزن و شبکه آبرسانی، ۲۷۰۰ پل و جاده، ۱۸۳۲ تأسیسات و مرکز دولتی و ۱۹۳ نیروگاه و پست برق از دیگر دستاوردهای رژیم سعودی و متحدانش در بیش از پنج سال جنگ و ویرانگری در یمن بوده است.

بر اساس آمار این مرکز، همچنین طی بیش از پنج سال جنگ، ۹۵۳ مسجد، ۳۶۰ تأسیسات گردشگری، ۳۴۴ بیمارستان و تأسیسات بهداشتی، ۱۳۰ مرکز ورزشی، ۹۱۴ مدرسه و مرکز آموزش، ۴۱ مؤسسه رسانه‌ای، ۷۶ مرکز دانشگاهی، ۲۱۹ مرکز گردشگری و باستانی و ۴۱۳۴ مزرعه ویران شد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.