شهریار

شهرستان شهریار ظرفیت مطلوبی در حوزه وقف دارد/تاکنون ۳۵۰ موقوفه در شهریار ثبت شده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهریار گفت: شهرستان شهریار دارای ۳۵۰ موقوفه ثبت شده می باشد، این شهرستان ظرفیت بسیار مطلوبی در این حوزه دارد.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، ابوالفضل حسین آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهریار در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به ظرفیت های این شهرستان در حوزه وقف، گفت: شهرستان شهریار دارای ۳۵۰ موقوفه ثبت شده می باشد، این شهرستان ظرفیت بسیار مطلوبی در این حوزه دارد.

رئیس اداره اوقاقف و امور خیریه شهرستان شهریار ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ بیش از ۳ هزار بسته آموزشی از محل موقوفات شهرستان، بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

وی بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۴۵۰ محفل ختم قرآن و شبی با قرآن در سطح شهرستان شهریار برگزار شده همچنین بیش از ۱۰۰ جوان، نوجوان و نونهال در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) در حال آموزش قرآن هستند.

حسین آبادی افزود: قطعا استفاده از موقوفات باید بر اساس نیاز جامعه باشد به همین دلیل در سال جدید بیش از ۳ موقوفه جدید در حوزه مباحث فرهنگی و اجتماعی و قرآنی وقف شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهریار بیان کرد: برخی موارد متولی که واقف بر وقف است اطلاعات دقیقی درخصوص حقوق وقف نداشته و اقدام به واگذاری اراضی وقفی شهرستان می کنند، ما به جدیت به دنبال پیگیری قانونی این موارد هستیم.

ابوالفضل حسین ابادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهریار در پایان گفت: از شهروندان عزیز تقاضا داریم پیش از خرید ملکی که احتمال شبهه وقف در آن وجود دارد، استعلامات لازم در این زمینه را از اداره اوقف و امور خیریه شهرستان انجام داده و سپس اقدام به خرید ملک کنند.

شهریار

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.