محمودی

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس:

شهریار به همراه ملارد، رباط کریم و قدس استان تهران غربی را تشکیل می دهند /بسیاری از مشکلات شهریار با تشکیل استان تهران غربی برطرف می شود

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به همراه آقای نقوی حسینی و برخی از نمایندگان دیگر حوزه ها در تلاش هستیم تا با مهیا کردن شرایط و امکانات لازم، استان های ۱۵ خرداد و تهران غربی ایجاد شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،  محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به ایجاد استان ۱۵ خرداد گفت: به دلیل وسعت و جمعیت متراکم استان تهران، لزوم تجدید نظر در ساختار این استان ضروری به نظر می رسد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده به همراه آقای نقوی حسینی و برخی از نمایندگان دیگر حوزه ها در تلاش هستیم تا با مهیا کردن شرایط و امکانات لازم، استان های ۱۵ خرداد و تهران غربی ایجاد شود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق این طرح استان تهران غربی شامل شهرستان های شهریار، ملارد، رباط کریم و قدس و استان ۱۵ خرداد نیز شامل شهرستان های قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت می باشد.

محمودی شاه نشین افزود: در صورت تشکیل استان های ۱۵ خرداد و تهران غربی سهم عادلانه ای از بودجه و اعتبارات به مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی تهران اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: در تقسیمات بودجه  و اعتبارات، استان تهران یک استان «برخوردار» مطرح شده است به همین دلیل مشکلات شهرهای حاشیه استان در نظر گرفته نشده و تمرکز بودجه بر استان تهران می باشد.

محمودی گفت: در صورت تشکیل این ۲ استان جدید نیازهای مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی تهران به صورت واقعی دیده شده و تقسیم بندی بودجه ای و اعتبارات کشور به صورت عادلانه تقسیم می شود.

او افزود: تشکیل این دو استان جدید قطعا مشکلات و موانع زیادی پیش رو دارد چرا که بر اساس لایحه جامع تقسیمات کشوری، یک منطقه برای تبدیل شدن به استان باید دارای شاخص ها و مولفه های  مختلف در زمینه های امنیتی، سیاسی، اجتماعی، بهداشتی-درمانی، آموزشی و غیره باشد.

محمودی ادامه داد: با توجه به این مولفه های مطرح شده، مناطق مذکور به دلیل برخورداری از جمعیت متراکم و صنایع و مشاغل، ظرفیت های لازم برای تبدیل شدن به استان های مجزا را دارا هستند.

وی بیان کرد: البته این مناطق کمبودهایی را در زمینه های مختلف دارا هستند و نمی توان آن هارا نادیده گرفت اما با تشکیل استان های جدید و برخورداری از بودجه مناسب، امید است تا تمام این کمبود ها و کاستی ها برطرف شود.

نماینده مردم شهریار، قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: برای مثال شهرستان شهریار با دارا بودن جمعیت ۷۵۰ هزار نفری و میزان جمعیت دانش آموزی بالا و همچنین برخورداری از صنایع و مشاغل مختلف، نیازمند تخصیص ردیف بودجه ای به مراتب بیشتر از سهم کنونی را دارد که این مشکل با تشکیل استان های جدید تا حد زیادی برطرف می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در اجرای این طرح مهم و کاربردی مشکلی ایجاد نشود، البته اجرایی شدن آن منوط به تصمیم گیری از سوی دولت دارد.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.