مدرسه

مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش:

شهریه مدارس غیردولتی ۱۷درصد افزایش می یابد

مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش: نرخ شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده برای مدارس ابتدایی حداکثر ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، دبیرستان‌های دوره اول ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای دبیرستان‌های دوره دوم حداکثر ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن مسعودی افزود: این شهریه اعلام شده شامل شهریه مصوب و فوق برنامه است و دریافت وجه بیش از این مبالغ تحت عنوان فعالیت‌های فوق برنامه تخلف است.

وی گفت: اگر مدارس غیردولتی شهریه‌ای اضافه‌تر از شهریه مصوب برای سال تحصیلی آینده دریافت کرده اند حتماً باید به اولیاء بازگردانند.

مسعودی با اشاره به اینکه افزایش شهریه مدارس غیردولتی نسبت به سال قبل حداکثر ۱۷ درصد است تأکید کرد: مدارسی که امسال شهریه اضافی از دانش آموزان گرفتند جریمه و حق افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده را ندارند.

وی افزود: امسال ۲۷ مدرسه غیردولتی در شهر تهران از اولیاء شهریه اضافی دریافت کردند که مدیران برخی از این مدارس لغو ابلاغ و بقیه نیز ملزم به بازگرداندن شهریه اضافی شده اند.

مسعودی گفت: شهریه مصوب مدارس غیردولتی در پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش درج شده است و مدیران مدارس نیز موظف به نصب نرخ شهریه مصوب در مدرسه هستند و خانواده‌ها در صورت مشاهده تخلف دریافت شهریه اضافی می‌توانند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه و تخلف را گزارش کنند.

مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: نرخ شهریه این مدارس بر اساس هفت عامل از جمله دوره تحصیلی، سطح آموزش و پرورش، فعالیت‌های فوق برنامه، فضا و تجهیزات مدرسه و تخصص و تجربیات معلمان و شرایط منطقه تعیین شده است.

مسعودی افزود: میزان فعالیت‌های فوق برنامه برای مدارس ابتدایی حداکثر شش ساعت، برای دبیرستان‌های دوره اول حداکثر هشت ساعت، برای دبیرستان‌های دوره دوم حداکثر هفت ساعت و برای دوره پیش دانشگاهی حداکثر ۱۶ ساعت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.