آئینی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه:

شهر اندیشه نمی تواند آرامستان داشته باشد/معادن منطقه شهروندان را آزار می دهند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: بازار ایرانی اسلامی به عنوان پروژه معماری و شهر سازی و فضای شهری توانسته عملکرد موفقی داشته باشد ، ولی شاید طراحی ۲۲۸ واحد تجاری در این پروژه برای شهر ۱۲۰ هزار نفری رقم زیادی باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،  محمد آئینی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه در مصاحبه با راه مبین، ضمن اشاره به اجرای طرح بازار ایرانی اسلامی گفت: این طرح به عنوان پروژه معماری و شهر سازی و فضای شهری توانسته عملکرد موفقی داشته باشد ، ولی شاید طراحی ۲۲۸ واحد تجاری در این پروژه برای شهر ۱۲۰ هزار نفری رقم زیادی باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد مالکین بازار نسبت به پرداخت شارژ نگهداری بازار اقدام نمی کنند و این موضوع باعث شده تا در پرداخت برق و گاز دچار مشکل شوند.

وی افزود: طرح مشاور مسجد نیز جزیی از بازار بوده ولی از آنجا که شبستان اصلی مسجد از پرداخت هزینه ها معاف هستند و جداگانه بر این موضوع کار نشده، دچار مشکل شده و باید با کنتور فرعی و یا کنتور اختصاصی این مشکل حل شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه در ادامه به برخی مشکلات زیست محیطی در اندیشه اشاره کرد و گفت: معادن یکی از آزاردهنده های اندیشه است و گرد و غبار ناشی از فعالیت معاون به ویژه در شب ها مردم را آزار می دهد و پس از آن نیز نیروگاه منتظرالقائم به واسطه استفاده از سوخت فسیلی و همچنین کشتارگاه مجاور اندیشه است که امیدواریم راهکارهایی برای کاهش آلودگی این اماکن اعمال شود.

وی افزود: موضوع صدور اسناد یکی از دغدغه های مردم شهر جدید اندیشه است، روند در شهر اندیشه اینگونه است که شرکت عمران زمانی می تواند املاک را برای اخذ سند معرفی کند که پایان کار گرفته شده باشد که متاسفانه یا سازنده اقدام به اخذ پایان کار نمی کند و یا به شهرداری مراجعه نمی کنند که باعث به تعویق افتادن روال قانونی صدور اسناد می شود.

آئینی ادامه داد: شرکت عمران در ساخت پروژه های طرح تفصیلی دیده شده می تواند هزینه کند ولی در بحث تجهیز مساجد و مدارس ردیف بودجه نداریم و از حوزه کاری ما خارج است و باید راهکار دیگری به کار گرفته شود.

وی در ادامه به ساخت حوزه علمیه و دفتر امام جمعه اشاره کرد و گفت: زمینی برای این دو طرح نیز پیش بینی شده که اگر تصویب شود این فضاها شکل می گیرد.

آئینی با اشاره به معضل عدم وجود آرامستان برای این شهر اظهار داشت: اندیشه تنها شهر ایران است که حریم ندارد، شهرک صدف که تنها با یک خیابان از اندیشه جدا شده و جزو شهریار است، تمامی خدمات خود را از اندیشه می گیرد و متاسفانه شهری که حریم ندارد نمی تواند آرامستان داشته باشد زیرا آرامستان ها باید خارج از شهر ایجاد شوند.

آئینی

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.