معاون دادستان

معاون دادستان کل کشور خبر داد:

شکایت ستاد انتخاباتی روحانی از سایت کارانه قالیباف

معاون دادستان كل كشور اظهار داشت: اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر اينكه این سایت به دستور قضایی فیلتر شده خلاف واقع و کذب محض است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان،  معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در خصوص فیلتر سایت کارانه مربوط به اقای قالیباف اعلام داشت: ستاد انتخاباتی اقای روحانی طی نامه‌ای در تاریخ ۱۵ / ۲ / ۹۶ به طور کتبی از فعالیت سایت کارانه شکایت کرده و تقاضای برخورد سریع نهاد‌های امنیتی و کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری با این سایت را داشته است.

قاضی خرم ابادی افزود: این درخواست جهت اقدام لازم به دادستانی کل کشور ارسال شده و در جلسه بر خط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مورد بررسی قرار گرفت.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی اظهار کرد: بر اساس تصمیم اکثریت اعضای حاضر در جلسه بر خط، دستور فیلتر ومسدود سازی این سایت صادر شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ادامه افزود: نمایندگان وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات از طرف دولت در این رای گیری شرکت کرده و به فیلتر این سایت رای مثبت داده اند.

به گفته قاضی خرم ابادی، وزیر کشور هم طی اظهاراتی که در فضای مجازی منتشر شده است رسما موافقت خود را با فیلتر این سایت اعلام کرده است.

وی گفت: عین تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه جهت اجرا به وزارت ارتباطات ارسال شده است و مسئولان آن وزارت خانه از جزییات رای اعضای کارگروه و نظر ان‌ها مطلع هستند.

معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور تاکید کرد: لذا اظهارات وزیر ارتباطات که اعلام نموده است این سایت به دستور قضایی فیلتر شده و دولت در فیلتر ان نقشی نداشته است خلاف واقع و کذب محض است و قطعا اگر دو عضو دولت با فیلتر این سایت مخالفت می‌کردند، این سایت فیلتر نمی‌شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.