سردار سلامی

حمایت مالی آل‌سعود از تروریست‌ها، امنیت و آرامش عراق را گرفته است

شیرازه رژیم آل‌سعود از هم گسیخته است

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حمایت مالی آل‌سعود از تروریست‌ها امنیت و آرامش عراق را گرفته است، گفت: بیش از ۵۰۰۰ جانباخته در مذبح منا به آسمان پر کشیدند و از بین رفتند، این واقعه کافیست که نشان دهد شیرازه این رژیم کهنه شده و ازهم گسیخته است

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، سردار حسین سلامی ظهر امروز در همایش «امنیت اقتدار ملی، توسعه پایدار و امنیت عمومی» که با حضور استانداران، نمایندگان ولی‌فقیه در استان و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح مستقر در استان‌های شمال‌غرب کشور در حسینیه ثارالله مجتمع فرهنگی شهید کاظمی ارومیه برگزار شد، با اشاره به فاجعه خونین مِنا اظهار داشت: جنایت غم‌انگیز، هولناک و عظیم جانباختن، هزاران تن از مسلمانان جهان به‌ویژه هموطنان عزیزمان در منا، دل‌های مسلمین را داغدار کرده است.

وی افزود: این واقعه بیانگر این حقیقت بود که کسانی‌که نماد جاهلیت مدرن در دنیای امروز هستند، نمی‌توانند پرده‌داران کعبه و برگزارکنندگان حج باشند؛ این واقعه نشان داد که رژیم عربستان سعودی می‌خواهد مفاهیم و معارف جاهلیت مدرن را با مفاهم اسلام پیوند بزند در حالی‌که چنین چیزی ممکن نیست.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: بی‌برنامگی، مسئولیت‌ناشناسی، فقدان توان مدیریتی، غفلت، کبر، سوءدرک و فهم فقدان عاطفه و احساس سبب شد که عمل دولت سعودی همانند یک سلاح کشتار جمعی این چنین حجاج مسلمان را مظلومانه به کشتن بدهد و ماموران آل‌سعود کوچکترین حرکتی برای نجات هزاران زائر بی‌گناه چه شیعه و چه سنی، انجام ندادند.

وی گفت: بیش از ۵۰۰۰ جانباخته در مذبح منا به آسمان پر کشیدند و از بین رفتند، این واقعه کافیست که نشان دهد شیرازه رژیم آل‌سعود کهنه شده و ازهم گسیخته است.

سردار سلامی گفت: دستگاه دولت آل‌سعود حتی پس از فاجعه مِنا بسیار زشت، نفرت‌انگیز، بی‌منطق و به‌دور از یک انسجام، مسئولیت‌ناپذیر و ناتوان در ارائه پاسخ ظاهر شد، به‌طوری‌که تاکنون حتی نتوانسته آماری دقیق از تعداد جان‌باختگان ارائه دهد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: کندی، تعلل، بی‌نظمی و درهم ریختگی در گزارشات آل سعود کاملاً مشهود است که این‌ها نشانه این است که دیگر یک قبیله آن هم قبیله‌ای که یک کشور را در دست دارد و با مدل توحش، بی‌رحمی و قساوت با مسلمانان رفتار می‌کند؛ قادر به حیات نیست و این‌ها نشانه‌های فروپاشی یک نظام سیاسی، فقدان منزلت و نداشتن عناصر لازم برای حیات در یک حکومت است.

وی تصریح کرد: اما از سوی دیگر همین رژیم ناتوان و کوچک به مسائل بزرگ وارد می‌شود و به مردم بی‌دفاع یمن که مسلمانان بی‌آزار آن تاکنون به کشور عربستان خدمت کرده‌اند، بدون هیچ استدلال و منطقی ناجوانمردانه حمله می‌کند و مردم بی‌دفاع را به خاک و خون می‌کشد.

سردار سلامی اظهار داشت: جای تأسف است سران سایر کشورهایی که تحت تاثیر دلارهای نفتی سعودی و حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند، حاضر نیستند از ملت مسلمان یمن نه در نهادهای بین المللی و نه در روابط و مناسبات دو جانبه و منطقه‌ای حمایت کنند، الا جمهوری اسلامی ایران که از ملت یمن حمایت سیاسی، معنوی و اعتقادی می‌کند.

وی افزود: عربستان کوچک و رژیم آل‌سعود کوچک، خود را در باتلاقی بزرگ به‌نام یمن گرفتار کرده است؛ از دیگر سو با گسیل تروریست‌های مسلح تکفیری در سوریه به آواره‌کردن این ملت پرداخته و هجوم آن‌ها به شهرهای اروپا و ذلیل‌کردن مسلمانان نزد یهود و نصارا را سبب شده است.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: جای تأمل است که امروز زنان و دختران مسلمان چگونه در شهرهای اروپایی سرگردان شده‌اند و تحقیر و ذلت و خواری را دردمندانه تجربه می‌کنند و این محصول سیاست‌های دولت آل‌سعود است که آتش فتنه، تفرقه و کشت و کشتار را بر افروخته و هر روز شعله‌های خشونت را مشتعل‌تر می‌کند. از سوئی شاهدیم که حمایت مالی آل‌سعود از تروریست‌ها امنیت و آرامش عراق را گرفته است و هر روز کشته‌های جدید و ایتام تازه و هتک حرمت مسلمین و غیر مسلمین به‌دست همین تروریست‌ها رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: به‌واسطه همین سیاست‌های غلط، زنان زیادی از ایزدی‌ها و مسلمین گرفتار تروریست‌های دست‌پروده خاندان آل‌سعود شده‌اند و بی‌رحمی، بی‌ناموسی، شقاوت و کشت و کشتار را به سر حد خود رسانده که همه این‌ها هدیه آل‌سعود به جامعه بشری است که خود را خادمین حرمین شرفین می‌دانند؛ در حالی‌که خاندان سعودی هیچ بوئی از رحمانیت و رحمت نبوی و آیات الهام بخش قرآن برای تکریم انسان‌ها در تفکرشان وجود ندارد.

سردار سلامی افزود: از آن سو وقتی صهیونسیت‌ها به مسلمانان حمله می‌کنند، نفسی از این رژیم پوسیده آل‌سعود بر نمی‌خیزد و هیچ حرکتی نمی‌کنند، بنابراین نتیجه گسترش سیاست‌های متکبرانه آن‌ها در دنیای اسلام چنان می‌شود که نتوانند واقعه بزرگ جهان اسلام بنام حج را مدیریت کنند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران اظهار داشت: درک ابعاد عظیم این فاجعه واقعاً خارج از تصور انسان است، ما به آن‌ها تاکید می‌کنیم که هشدار و اخطار رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند، سعودی‌ها باید از وقایع تاریخ نزدیک عبرت‌های جدی بگیرند و باید بدانند که همین تاریخ معاصر ثابت کرده تکیه بر قدرت آمریکا نجات‌بخش رژیم‌های غیرمردمی، سرکوب‌گر، دیکتاتور و مهاجم نیست و اگر این نظریه پاسخ می‌داد، باید صدام امروز مقتدرانه حکومت می‌کرد.

سردار سلامی گفت: سعودی‌ها از فروپاشی رژیم تونس و مصر و لیبی باید درس عبرت بگیرند، اما خیلی شگفت‌انگیز است که این‌ها بة‌دست خودشان خود را در مهلکه قرار داده‌اند. همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند لازم است دولت آل‌سعود، نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را خوب بشناسد تا بفهمند چه کسی بود رژیم شاه را با وجود همه سیاست‌های نظامی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی آمریکا فرو پاشید و جاسوسان آمریکایی را گروگان گرفت و تهاجم آمریکا را در طبس را شکست داد.

وی اظهار داشت: سعودی‌ها بدانند ملت ایران در دوران دفاع مقدس چگونه جاودانه و سرافرازانه در مقابل ائتلاف قدرت‌های جهانی شامل آمریکا، شوروی، اروپا و از جمله حمایت‌های خود رژیم آل‌سعود از رژیم صدام که ده‌ها میلیارد دلار حمایت اقتصادی و تسلیحاتی انجام داد، ایستادند و شکست‌های آشکاری را به قدرت‌های کوچک و بزرگ تحمیل کرد.

سردار سلامی گفت: سعودی‌ها حتما می‌دانند چه کسی سبب پیروزی‌های حزب‌الله لبنان و فلسطینیان در چهار جنگ علیه رژیم صهیونیستی شد، حتماً می‌دانند چه نظامی تکیه‌گاه اصلی نظام سوریه در مقابل سیاست‌های آمریکا و متحدان منطقه‌ای آمریکاست و سبب برهم خوردن موازنه به نفع جبهه مقاومت شده است. سعودی‌ها بدانند چه کسی نگذاشت نظام سیاسی عراق از هم بپاشد و نگذاشت آمریکا از طریق تروریست‌های تکفیری به اهداف خود دست یابد؛ سعودی‌ها باید بدانند که چه کسی امنیت انرژی جهان را در کنترل خود دارد.

وی ادامه داد: آن‌ها قدرت فائقه، دست بر‌تر و اراده مقتدرانه نظام ما را حتما می‌شناسند، اگر نمی‌دانند به وقایع تاریخ ۴ دهه اخیر گذری کوتاه بیاندازند تا بدانند که باید با ملت ما چه در مِنا و چه در مکه و مدینه، چگونه با احترام رفتار کنند و از رفتارهای جاهلانه و اندیشه‌های کودکانه اجتناب کنند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران تاکید کرد: همانگونه که پیشوای بزرگ انقلابمان فرمودند، اگر قرار باشد در مقابل آل‌سعود عکس العملی نشان داده شود، قطعاً پشیمان‌کننده خواهد بود.

وی افزود: این ایران بود که اجازه نداد، نقشه راه آمریکا برای امنیت رژیم صهیونیستی تحقق پیدا کند و اجازه نداد کشورهای بزرگ اسلامی در اجرای نقشه‌های اسرائیل در منطقه تجزیه شوند و ایران بود که اجازه نداد، خاورمیانه مورد نظر آمریکا شکل گیرد تا مسلمانان در اسارت آمریکا قرار گیرند. این ایران بود که امروز در میان این همه فضای نا‌امن در رویدادهای پیرامونی، امن و مقتدر ایستاده و از سد تحریم‌های اقتصادی دشمن گذشته و تهاجم فرهنگی را با شکست مواجه کرده و آرزوی‌های دشمن را روانه گورستان کرده است.

سردار سلامی با تقدیر از فرماندهان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) و علماء مسئولان استان‌های شمال‌غرب‌ کشور در ایجاد امنیت پایدار در منطقه، اظهار داشت: ما برای مردم کُردزبان ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل هستیم، چراکه این هم‌وطنان، مرزدارانِ با وفا و فداکاری هستند که دوست و دشمن را به خوبی می‌شناسند و شناخت عمیقی از دشمن دارند، چراکه اهل بصریتند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران اظهار داشت: کُرد‌ها و مرزنشینان آثار زیان‌بار دخالت دشمنان را در زندگیشان تجربه کرده و دیده‌اند و در تمام این چهار دهه انصافاً غیرتمندانه و سزاوارنه با انقلاب همراه بوده و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌اند و این بزرگ‌ترین سرمایه برای توسعه پایدار و اقتدار ملی و امنیت مردمی است.

وی گفت: امروز امنیت برای مردم ما محسوس، باور پذیر و نشسته در عمق جان‌هاست و در شرایطی حاصل شده که در منطقه سال‌های سال جنگ‌های بزرگی اتفاق افتاده و قدرت‌های بزرگ سال‌هاست در این منطقه در حال جنگ بوده و هستند، درحالی‌که جهت اصلی جهت جنگ‌های آنان به سمت ماست. پاسداری رزمندگان اسلام در نقاط صعب‌العبور در مرزهای غرب کشور غیرتمندانه و با صلابت انجام می‌گیرد و مردان بزرگ سینه صخره‌های سخت و کوه‌های سر به فلک کشیده را شکافته‌اند و چه جاده‌هایی شگفت انگیزی را ساخته‌اند، تا پاسدار امنیت کشور باشند.

سردار سلامی اظهار داشت: دژهای مستحکم رزمندگان اسلام مثل نگین در ارتفاعات مرز‌ها می‌درخشند و مردم عزیز ما در سایه‌سار این امنیت با وقار و آرامش زندگی می‌کنند. با برق‌کشی و اتصال تلفن در صعب‌العبور‌ترین نقاط، اکنون مرزهای ما در غرب کشور مثل یک خیابان در داخل شهر‌ها دل انگیز، عادی و سرشار از آرامش است که این موضوع نشانه اقتدار ملی است و هیچ کشوری به اندازه ایران در منطقه مقتدر و امن نیست.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران در خاتمه تاکید کرد: امنیت، توسعه و اقتدار از هم جداشدنی نیست؛ این مهم فقط با توجه به مردم به‌دست می‌آید و از همین روست که امروز فقط جمهوری اسلامی ایران است که پیگیرانه و مجدانه سرنوشت حجاج جانباخته را دنبال می‌کند در حالی‌که برخی سران کشور‌ها به سعودی‌ها تبریک می‌گویند.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.