شیوه جدید خرج پول دزدی/خرید موبایل با پول سرقتی در شهریار

با بررسی‌ها و تحقیقات فنی صورت گرفته مشخص شد متهم پس از برداشت اقدام به خرید ۲ دستگاه تلفن همراه از مغازه موبایل‌فروشی در شهرستان شهریار ‌غرب تهران‌ کرده و مقادیری از وجه را به صورت نقدی برداشت و با اعزام اکیپی از مامورین پلیس فتا به شهرستان شهریار و انجام تحقیقات، متهم پس از چند روز در یکی از پاساژهای شهر تهران در حین فروش موبایل‌های خریداری شده به همراه کارت بانکی جعلی مورد استفاده شناسایی و دستگیر و با هماهنگی قضایی به شهرستان مریوان منتقل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، سرهنگ فرامرز شاکری رئیس پلیس فتای استان کردستان اظهار داشت: فردی با طرح شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مریوان و ارجاع به این پلیس بیان داشت در حالی که کارت عابر در اختیار خود وی بوده از طریق خودپرداز مبلغ ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از حساب برداشت شده است.

وی گفت: با بررسی‌ها و تحقیقات فنی صورت گرفته مشخص شد متهم پس از برداشت اقدام به خرید ۲ دستگاه تلفن همراه از مغازه موبایل‌فروشی در شهرستان شهریار ‌غرب تهران‌ کرده و مقادیری از وجه را به صورت نقدی برداشت و با اعزام اکیپی از مامورین پلیس فتا به شهرستان شهریار و انجام تحقیقات، متهم پس از چند روز در یکی از پاساژهای شهر تهران در حین فروش موبایل‌های خریداری شده به همراه کارت بانکی جعلی مورد استفاده شناسایی و دستگیر و با هماهنگی قضایی به شهرستان مریوان منتقل شد.

رئیس پلیس فتای استان کردستان تصریح کرد: با توجه به وجود پرونده‌های مشابه در سطح شهرستان‌، در خصوص موضوع از وی تحقیق که نامبرده بدواً منکر قضیه بوده ولی در نهایت با توجه به مستندات ارائه شده اظهار کرد که در شهر تهران با شخصی آشنا شده و نامبرده پیشنهاد کار به بنده داده و قرار بر این بود که وجه موجودی کارت‌های بانکی را با خرید از مغازه‌ها برای وی نقد کنم و درصدی از وجه را بابت کار به من بدهد‌؛ من کارت‌های بانکی را در استان مازندران از وی تحویل و خرج می‌کردم.

وی ادامه داد: با توجه به اعتراف متهم، نفر دوم  که دارای سابقه کلاهبرداری به وسیله اسکیمر داشت شناسایی شد و نامبرده به پلیس فتا احضار و تحقیقات لازم از وی انجام و پس از جمع‌بندی ادله و پرونده‌های موجود مشخص شد که متهمین از حساب بانکی ۸ نفر از شهروندان مریوانی مجموعاً مبلغ ۱۹۵ میلیون ‌ریال برداشت کرده‌اند و به اتهام مشارکت در کلاهبرداری قرار قضایی مناسب برای آنها صادر گردید.

سرهنگ شاکری خطاب به شهروندان افزود: حتماً مراقب باشند در خرید از دست‌فروشان یا افرادی که دستگاه‌‌های کارت‌خوان دارند در دام اسکیمر نیفتند و دستگاه کارتخوان آنها چسب خورده، شکسته و یا قطعه‌ای اضافه نداشته باشد.

وی با بیان اینکه شهروندان به هیچ‌وجه رمز کارت خود را به فروشندگان نگویند، تاکید کرد: هموطنان عزیز خودشان رمز بانکی را در هنگام خرید وارد کنند.

رئیس پلیس فتای استان کردستان در مورد ضرورت تغییر رمز بانکی کارت‌ها به صورت دوره‌ای خاطر نشان کرد: تغییر رمز ماهانه و دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه مجرمان سایبری است.

وی اظهار کرد: هموطنان عزیز در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

 

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.