استاد

استاد آمریکایی

صهیونیسم به دنبال اخراج نظام‌مند فلسطینی‌ها از سرزمین‌شان است

یک استاد مشهور دانشگاه‌های آمریکا بر این باور است اخراج حساب شده فلسطینی‌ها از سرزمین خودشان با هر وسیله‌ای، یکی از مهمترین اهداف صهیونیست‌ها از سال ۱۹۳۹ میلادی بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،«ویلیام کوک» استاد مشهور آمریکایی تاکید کرد: اخراج حساب شده جمعیت فلسطینی از سرزمین خود با استفاده از هر وسیله ای، از اهداف اصلی و مهم رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۳۹ میلادی بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پاسخ به این سئوال ریشه در تاریخ صهیونیسم دارد، آن هم زمانی که هدف اصلی این رژیم در سال ۱۹۳۹ میلادی مشخص شده و امروز جهان این رژیم را نماد تروریسم و نابودی برنامه ریزی شده و حساب شده کسانی می داند که فارغ از حقوق شان در چارچوب قوانین بین المللی، در فلسطین زندگی می کنند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره تحولات اخیر سرزمین های اشغالی، تاکید کرد: همه از تبعات بی عدالتی در جهان آسیب می بینند. اتفاقات مختلفی منجر به تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین شده است. کشتار روزافزون در اطراف مسجدالاقصی موجب شده است تا ماه جولای به مرگبارترین ماه در شهر بیت المقدس تیدبل شود. اما چرا؟ به دلیل تدابیری که توسط رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است و این تدابیر مانع از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی می شود. تنها امید باقی مانده برای کسانی که هیچ امیدی برای زندگی ندارند.

من درباره این مساله قبلا مطالبی نوشته ام و اکنون قصد دارم از آن استفاده کنم. صهیونیست ها مصمم به دستیابی به آن چیزی هستند که تصور می کنند حق آنهاست. آنها به دنبال موجودیت بدون اخلاق، رحمت و یا همدلی انسانی هستند.

مارتین لوتر کینگ زمانی به این مساله اشاره کرد که "بی عدالتی در هر جایی یک تهدید برای همه جا خواهد بود."

این اظهارات را برای شرایط فعلی در اسرائیل اعمال کنید آن هم در شرایطی که رژیم صهیونیستی در حال سرکوب مردم فلسطین است.

وی در ادامه گفت: امروز در فلسطین ۶ فوریه ۲۰۱۷ میلادی، کنست اسرائیل با ۶۰ رای موافق در برابر ۵۷ رای مخالف به طرحی رای داد که دادگاه های اسرائیل را مجبور می کند تا مشروعیت همه زمین های موجود در منطقه یهودا و سامریه را قبول کنند، مناطقی که متعلق به فلسطینی هاست و جامعه بین المللی این مناطق را به عنوان کشور فلسطینی به رسمیت می شناسد. یکبار دیگر تعدادی از افراد فرصت طلب به رژیم اسرائیل فشار وارد کرده اند تا به دلیل اعتقادات قرن ها پیش، حقوق مردم فلسطین را از بین ببرند، آن هم بر خلاف منشورهای سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر. در واقع این کنگره آمریکا است که به ابزاری تبدیل شده تا اسرائیل را در برابر قوانین بین المللی مصون نگه دارد، آن هم با مخالفت با اجرای عدالت در سرزمین های اشغالی فلسطین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.