ترافیک

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران:

طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در شهریار اجرا می شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در شهریار خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،سرهنگ حامد محمودی عصر دوشنبه در همایش راه اندازی بانوان فرهنگ یار ترافیک که در اداره بهزیستی شهرستان شهریار برگزار شد، هدف از اجرای این طرح را کاهش حوادث و آسیب‌های ترافیکی عنوان کرد و نقش آن را در ترویج رعایت فرهنگ راهنمایی و رانندگی مهم بر شمرد.

وی ادامه داد: فرهنگ صحیح رانندگی از طریق آموزش بانوان، توسعه فرهنگ ترافیک در جامعه، افزایش انضباط بخشی، کاهش هزینه‌های مالی و معنوی تصادفات از دیگر اهداف این طرح است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران عنوان داشت: با عنایت به نقش تأثیرگذار زنان در تربیت و فرهنگ سازی در نظر است با جلب مشارکت‌های عمومی در طرح بانوان فرهنگ یار از حضور مؤثر زنان در ترویج صحیح عبور و مرور و پیشگیری از تخلفات با ارائه آموزش‌های لازم از سوی پلیس راهور استفاده شود.

وی گفت: چنانچه بانوان مبانی اولیه ترافیک را به فرزندان بیاموزند، از طرفی نهادینه کردن این فرهنگ از بدو ورود فرزندان به عرصه آموزش تحت الشعاع قرار می‌گیرد و از سویی دیگر آثار چنین اقدامات ایجابی را می‌توان در کاهش تصادفات و حوادث رانندگی مثمر ثمر دانست.

محمودی گفت: اگر چه رفتار رانندگی رفتار مستقل است ولی نباید جزیره‌ای نگاه شود چرا که رانندگی در واقع رفتار اجتماعی است و این مقوله از طریق بانوان که قالب جمعیت کشور و نقش محوری در خانواده دارند، بهتر به نتیجه می‌رسد. امید است بانوان فرهنگ یار با تلاش مضاعف در حوزه فرهنگ ترافیک بدواً عامل به قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی بوده و به عنوان نماینده فرهنگی پلیس راهور با اقناع سازی دیگران زمینه اصلاح رفتارهای ترافیکی را فراهم نمایند تا شاهد افزایش انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات در کشور باشیم.

 

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.