جمشید واشانی

رئیس شبکه بهداشت:

طرح جمع آوری قلیان در نصیر آباد اجرا شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: طرح جمع‌آوری قلیان در نصیرآباد اجرا شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، جمشید واشانی اظهار کرد: در راستای تأمین سلامت شهروندان و کاهش استعمال دخانیات و قلیان، شبکه بهداشت و درمان شهریار در مورخ ۱۸ مرداد ماه جاری در قالب گشت مشترک عصرگاهی با حضور کارشناسان بهداشت محیط، اداره اماکن و نیروی انتظامی اقدام به بازرسی از چایخانه‌ها و سفره‌خانه‌های منطقه نصیرآباد کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار بیان کرد: مأموران ضمن آموزش به متصدیان با متخلفین عرضه‌کننده قلیان بر اسا قانون برخورد کردند و در این بازرسی‌ها ۴۵ عدد قلیان ضبط شد.

*تعطیلی ۱۲ واحد صنفی استفاده‌کننده از رنگ‌های مصنوعی در تهیه و فرآوری مواد غذایی در شهریار

وی تصریح کرد: همچنین در راستای تأمین سلامت شهروندان، کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهریار اقدام به تعطیلی ۱۲ واحد صنفی از قبیل رستوران، قنادی و خشکبارفروشی کردند.

واشانی خاطرنشان کرد: بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده از مواد غذایی و نتایج آزمایشگاهی به دست آمده، واحدهای صنفی یادشده در تهیه و فرآوری مواد غذایی از رنگ‌های مصنوعی و خطرناک از قبیل تارترازین استفاده کرده بودند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: در همین راستا سه واحد صنفی با دستور دادگستری و ۹ واحد صنفی رأساٌ توسط شبکه بهداشت و درمان مهر و موم و پرونده برای آنها رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

*انجام بازدید مشترک توسط روسای ادارات شهریار از مرغ فروشی‌های بلوار رسول اکرم(ص)

وی در پایان متذکر شد اظهار کرد: در راستای بررسی و ساماندهی وضعیت مرغ فروشی‌های بلوار رسول اکرم (ص) روز سه‌شنبه مورخ ۱۹ مرداد ماه جاری نماینده فرمانداری شهرستان با حضور روسای ادارات صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، شهردار شهریار، اتاق اصناف، اتحادیه مواد غذایی و پروتئینی و اداره تعزیرات حکومتی شهریار از مرغ فروشی‌های بلوار رسول اکرم (ص) بازدید مشترک انجام دادند و وضعیت واحدهای صنفی مرغ فروشی را از نقطه نظر بهداشتی، قیمت، سلامت مرغ و ماهی عرضه شده و … بررسی کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.